• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 93
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
stiv1961 написа:
А аз си мислех, че изчиташ всичко от начало да край :-D , iivanov го е написал мааалко по- горе за акарзина. Карай, ще си имаш парафинче в повече :)
Абе написал ама малко сбъркал. Не е с вода а с емулгатор. Иначе няма как да го разтвориш във вода.
Krass написа:
Вместо акарзин не става ли онова вашето силиконово масло? Въпроса е към, той знае кой е.
:? И нашето и вашето ще станат с подходящ емулгатор.
:partyman:
Stefan_62 - майстор
hidrazin написа:
С Акарзин не се пръска когато има зелена маса или цвят. Трепе всякакви там въшки, акари, скакалци ... ама трябва да им пръскаш в очите и в устата. Иначе не хваща дикиш. :-D Всичко де що е яйца си се излюпват после и той не им пречи.:partyman:
Че не се пръска на зелена маса и цвят с Акарзин това и баба го знае :lol: , ама това, че не трепе нищо /освем ако не им пръскаш в очите и устата, не знам как ще ги видиш :lol: / това твое виждане ли е или така си мислиш, защото аз не мисля така, поне от опит. :drinkers:
hidrazin - майстор
http://forum.palmi.bg/viewtopic.php?f=11&t=633
Не умериш ли гадът няма файда. Препарата предизвиква асфикция(задушаване) на акарите. Обаче на яйцата нищо им няма. Пък как ще видиш очите и устата? Лесно - с микроскопа. :-D Ако решиш да им го инжектираш, мога да те уредя със спринцовки от по 10 микролитра. Правилно - микро а не мили. :shock: Слагай им го венозно. :)
:partyman:
stiv1961 - майстор
hidrazin написа:
Ако решиш да им го инжектираш, мога да те уредя със спринцовки от по 10 микролитра. Правилно - микро а не мили. :shock: Слагай им го венозно. :)
:partyman:
И аз имам една торба :-D
Прикачен файл:
873.jpg
873.jpg (5.07 KиБ) Видяна 2380 пъти
Имам и по 20 µl, който иска да свирне :)
hidrazin - майстор
stiv1961 написа:
И аз имам една торба :-D .. Имам и по 20 µl, който иска да свирне :)
Някой май е шетал из АТЗ-то? :-D
:partyman:
докера - специалист
С акарзин се пръска през късната есен /зимното пръскане/ - сега вече няма смисъл . Идеята на пръскането с акарзин е да се облее добре растението , като парафина спира достъпа на кислород до яйцата и ларвите , снесени по и под кората и по този начин ги задушава .
А Фунгурана се ползва като заместител на бордолезовия разтвор -спокойно може да се пръска с него при пролетното пръскане.
Stefan_62 - майстор
Я да ви питам, някой от вас ползвал ли е този хербецид - "Касорон 67 г", че взех да го срещам често в сатии за борба с плевелите в овощните градини и прочие.
kapanec - специалист
Имам спомен че го извадиха от употреба Касорон
Stefan_62 - майстор
kapanec написа:
Имам спомен че го извадиха от употреба Касорон
Че то вече кой ли не извадиха и пак ги продават по агро аптеките :?
докера - специалист
А е все още втората половина на февруари ...... Не ми се мисли какво ще стане , ако застудее през март по-продължително ....
Това на най-долната снимка е грах , засят средата на декември - добре , че не му влияят много студовете ...ИздържА на лед и сняг при до - 10*С

Прикачен файл

2014-02-23_12-59-55.jpg

Прикачен файл

2014-02-23_12-59-29.jpg

Прикачен файл

2014-02-23_11-37-19.jpg

Прикачен файл

2014-02-23_11-36-54.jpg

Прикачен файл

2014-02-15_12-26-30.jpg
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 93

Тема "Кой как се грижи за овощните и зеленчуковите градини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: