• 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 93
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Георги Иванов(алцек) - специалист
kuger вкарай бай мангал да го риголва с правата лопата,но на по-големи буци без да ги разбива.Така студа ще проникне на по-голяма дълбочина.
kuger - майстор
алцек написа:
kuger вкарай бай мангал да го риголва с правата лопата,но на по-големи буци без да ги разбива.Така студа ще проникне на по-голяма дълбочина.
Нашите мангали са "железари", не се "мърсят" със селска работа. Колко по-лесно е да свият нещо. Пък и не искам да ми се озъртат из двора.
iivanov - майстор
Kuger,чувал съм,че обезаразяват оранжерии със син камък.Пробвай,ама сложи и вар,в пропорции, като за бордолезов разтвор.А на инсектите нищо не можеш да им направиш сега.
kr1100 - майстор
iivanov написа:
-А на инсектите нищо не можеш да им направиш сега.
Той спомена :"Сега чистя корени, стебла, колове" - да пръсне с Би58 да ги умори още сега.
Не знам каква е фрезата и дали има опция зз закачане на плуг, но с Болгар МБ5 става орането .
iavor - специалист
След дълго умуване и еди месец труд най-после затворих парника по "стария начин",с прозорци /14 на брой /. Направих ги от винкел 20Х20 и "Т"образен профил. Полиетилена е същия като на покрива 200 микрона. По този начин се надявам,че лятно време проветрението ще е достатъчно и няма да уморя насажденията.Предимно краставици и домати. На пролет /живот и здраве/ имам намерение да сложа и мрежа против градушка.

Прикачен файл

IMGP1457.jpg

Прикачен файл

IMGP1454.jpg

Прикачен файл

IMGP1453.jpg

Прикачен файл

IMGP1452.jpg
ivanovbg - майстор
kuger написа:
Малко да вдигна темата.
Та, който опазил домати, опазил. Сега чистя корени, стебла, колове :) , като гледам, не съм успял да опазя качествено, но как да е.
Въпроса ми е - дали не трябва да се третира мястото, където бяха доматите с някакъв препарат? Имам усещането, че болестта се е спотаила в земята, и чака удобно време.
Няма смисъл да се третира мястото. Като всички гъби и маните се разпространяват чрез спори и няма как да ги унищожиш освен с огън докато са неактивни. Ако догодина няма условия няма да има мана, ако ли е като тази пак ще я има.

:partyman:
ivanovbg - майстор
Kaквото и да пишат накрая завършват с това:За да намалите инфекцията от болести през следващия сезон не оставяйте растителните остатъци от миналата година, спазвайте сеитбообръщение, отглеждайте културите според всички изисквания, сейте само обеззаразени семена, третирайте разсадите профилактично преди изнасяне в градината.

Така че освен с едно прекопаване няма смисъл чак толкова да се втелясваш с препарати. Ако сееш за себе си поне гледай продукцията да е с минимално количество отрови, а ако произвеждаш за пазара декарите дето мислиш да обеззаразяваш така ще ти вдигнат цената с тазиобработка, че ...

Сам си видял , че при благоприятни условия болестите се разпространяват за часове, а с какъвто и да е препарат не можеш да гарантираш, че си унищожил 100% всичко. Да не говорим, че около градината тревата не я обработваш и ...

Та спазвайте това в синьото и не се косете повече.

:partyman:
Krass - майстор
Така е, но за малка семейна оранжерия си струва.
iavor - специалист
До сега не съм слагал никакви торове и да питам : Есен или пролет се слага оборска тор ?
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 93

Тема "Кой как се грижи за овощните и зеленчуковите градини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: