• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 93
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Рязането преди два дена го приключих , вчера чистих пръчките , а днес смятах да пръскам с фунгуран , ама се отказах ,че е студено. И да не съм капо , поднових варовото покритие с пръскачката - мноого яко става.
bobko - специалист
аз смятам първо да ги напръскам с бордолезов разтвор и след това да боядисам с вар,но малко да се позатопли времето.
kr1100 - майстор
след днешния ден ми остават още належащи 9 дървета. Мушмулите ще ги мисля на есен /4 бр/. Подметнах и асмите.
С това дъждовно време остават само 14 лози на асма :? и дърветата
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
а днес смятах да пръскам с фунгуран
Иво с какъв процентен разтвор "Фунгуран" пръскаш дърветата през пролетта :? До сега все ги пръсках с бордолезов разтвор, но понеже не ми се цапа моторната пръскачка с него, реших да заложа на друг препарат. :drinkers:
nikolson - майстор
Декември пръсках с 2% бордолезов. Казвайте с какво да пръскам сега. По-скоро какво (дали) да турям нещо в киреча? Събирам акъл/практически опит.
iivanov - майстор
Фунгурана сега 0,15/. Не повече , че да не изгориш пъпките.
Николсон, ако при вас падат късни слани , пръскай с нещо на медна основа , да стегне малко пъпките.. З@еби го бордолезовия , има достатъчно препарати. Ако не падат слани , по добре е системен , щото миналата година имаше много мани. Топсин , флинт макс , това според дръвчетата.
nikolson - майстор
Де да знам ще паднат ли. :? С това време...По принцип падат началото на април, ама напоследък стана мазало. Онзи ден имаше слана, тази сутрин мъгла. Днес, ако се задържи така, може да стигне и 20ºС. Бордолезовият нали е меден?
iivanov - майстор
Бордолезовия си е хамалогия. Пропорции , бъркаш , прецеждаш...А и както да прецеждаш винаги може песъчинка от варта да ти задръсти я помпа , я дюза.Не знам с каква пръскачка пръскаш , на старите , медни не им пречи , ама на новите , като застане песъчинката между топчето клапан и леглото му и става мазало.
Stefan_62 - майстор
Ако държиш на бордолезовият разтвор пръскай с 1%-ов разтвор, но както каза Иво по-добре се ориентирай към някой друг препарат на медна основа, сега поне има доста предлагане като видове.
iivanov - майстор
Пъпките тръгнаха -с 1%.
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 93

Тема "Кой как се грижи за овощните и зеленчуковите градини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: