Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
pipilica - майстор
За бълхи и кърлежи Неоцидол е по-добро.
iivanov - майстор
Комбинацията суперсект мега/ак в-во циперметрин/и шавит е вредна за пръскачките.Разяжда гумените части.
Привет! Макар и от преди 2 години темата е актуална и добра!Нов съм във форума но съм работил 35 години в химията и знам че химическата защита е сериозно основание да се внимава и вземат навреме безопасни мерки.Има едни противогази с малки защитни филтри.На всеки филтър си има обозначени цветни ивици.Всеки цвят отговаря на определена химическа защита...примерно на амоняк отговаря жълтия цвят и т.н.Когато се работи в в зона с химически активно вещество нищо не се усеща като мирис,до насищане на филтъра.При домашни условия насищането на филтъра е далеч по незначително отколкото в професионални.И още нещо филтъра си има срок на годност!Само с такъв противогаз може безопасно да се пръскат овошки,лозя и т.н.Вярно е че по посока на вятъра е правилния начин на пръскане но усетиш ли мириса на препарата е лошо.Вярно е че след пръскане киселото мляко помага но истинското кисело мляко а не това от магазина>щото и то по своята технология си е химия над 50%.В старите ни инструкции ....пишеше след работен ден в химическа среда ..."когато се върнете у дома задължително се употребява 50гр.твърд алкохол".Алкохола се свързва с свързва до голяма степен с отровите навлезли в организма и се извеждат навън чрез отделителните системи дори и кожата>така че и "душа" помага също.Така че с отровите по внимателно.
hidrazin - майстор
Това за противогазите с цветните ивици от къде ти хрумна? Първо няма да намериш филтър за точно този препарат с който пръскаш. Второ - при пръскането ГАЗОВЕ НЯМА. Поглъщането на препаратите става по въздушно-капков път. С една дума ни е необходим обикновен механичен филтър или плътна маска. Също да нямаме открити части от тялото където да попадат препаратите.
Та какво казваш си работил в химическата промишленост??? :-D
:partyman:
iivanov - майстор
Мдаа...Така каза нашия експерт по химия , физика, вуду и танци! :-D :partyman:
hidrazin - майстор
Ааааа... За другото съм съгласен ама за вудо-то - не. Там по-далеч от призоваване на дух не съм стигнал. :-D
:partyman:
Mega - специалист
Как процедирам аз - бояджийски костюм за три лева ми стига за 5-6 пръксания, след това се къса и отива в огъня. За тези пари е идеален, комбиниран е с дихателна маска с комбинирани филтри (не пускат нищо от миризмата на нурелето, което ме устройва напълно) гумени ръкавици и предпазни очила.
Svetoslavoff1 - майстор
Добре е, че събудихте темата. С тая влажна и променлива пролет ще направим оборот на агроаптеките.
briko - специалист
Здравейте, препаратите използвани в земеделието са много, ама много отровни, за съжаление по етикетите им информацията за защита на използващия ги е много оскъдна. Според мен, когато пръскате трябва да сте с подходящо облекло, дълги ръкави, прибрана яка или да си закупите еднократно облекло тип цял гащиризон маркиран с няколко пиктограми/ в момента не мога да ги кача като снимка/ и надписан с категорията на защита- мин. CAT.3. За защита на дихателните пътища, може да използвате полумаски за еднократна употреба/ 10 раб. часа/, но те трябва да са маркирани мининум със следните букви и цифри FFP3, тройката означава нивото на защита, 1 и 2 не стават, може и полумаска за многократна употреба със сменяеми филтри, които стигат за 100 часа работа максимум, те трябва да са маркирани с различни цветове, което означава, че са комбинирани срещу няколко замърсителя- орг. пари и газове, неорг. пари и газове, киселинни пари, аерозоли и т.н. / както беше писал някой/. Също така трябват, ръкавици тип "домакински" и безцветни очила за да не попада отровата директно в очите.

Успех :weedman:
ferrari4456 - специалист
Колеги с какво да пръскам крушата, вчера я гледах и е много зле?Нападната е от обикновенна златка(зелено-черна буболечка).

Тема "Предпазни мерки при пръскане на овошки?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: