Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Levorukov - напреднал
Привет колеги,
надявам се да можете спешно да ми помогнете, защото съм за кратко на вилата.
За съжаление късно се сетих през есента, че трябва да вържа туите.
Сега за първи път идвам след зимата - добрата новина - оцеляли са.
Лошата - смачкани са - та
1. Това може ли да се оправи или да купувам нови?
2. Ако отговорът е "може" - как ?
Моля спешен отговор, защото си тръгвам утре.
Прикачен файл:
DSC_0171.jpg
Прикачен файл:
DSC_0170.jpg ф
Прикачен файл:
DSC_0172.jpg
Johny - майстор
E къв ти е проблема? Сложи по едно колче и ги привържи към него. Ако трябва по 2-3 връзки сложи и те ще се изправят.
VLADO66 - майстор
Виждaл съм кaк ги опaковaт с мрeжи /продaвaт ги нa мeтър/ с които връзвaт нa чувaли плодовe и зeлeнчуци.
bulhomes2 - майстор
Опаковат ги, ама есенеска...
Няма какво да направиш, че и спешно викаш че ти трябва. Ще си се оправят дръвчетата- те са живи и това, което търсиш им е естествения растеж.
Не разбирам много от туи, но твоите ми приличат на първата, която си купих. Наскоро разбрах, че била "източна", което значи евтина и с рехави "клони". Моята такава е от 2004 - вече е над 4 метра, но зимата снега я прекърши, та я изправях с телове и подпори... и сега пак се дуе...
Другите са ми около 120 бр западни (фастегиата и смарагд) -зимата бяха под поне метър сняг и сега не си личи да са имали проблем.
Градинар - специалист
Орежете ги /не до долу разбира се/. Ще стимулирате вътрешни пъпки и растението ще стане по-здраво. Е, един сезон ще Ви седи малко рехаво...но ще заякне и няма да се безпокоите за другите зими.
Един път, почнете ли да привързвате, се обричате за винаги. И вместо да гледате силни и здрави растения, ще гледате...
Привързването на растенията в
озеленяването е с цел запазването им в перфектно външно състояние.. с цел: търговски вид или луксозна Градина.

Успех!
Sk4 - специалист
VLADO66 написа:
Виждaл съм кaк ги опaковaт с мрeжи /продaвaт ги нa мeтър/ с които връзвaт нa чувaли плодовe и зeлeнчуци.
това се прави зимата, за да не се получи това... иначе привързваш и изрязваш до здраво, и ще избият наново...
cecovili - напреднал
Привържи основните / кафяви и дебели / клони един към друг на две три места, с тънък кабел или специална гумена връзка. После поизрежи стърчащите клонки и продължавай да се грижиш за туите и скоро ще се оправят.
Погледнете повече за различните видове туи на - http://ecodesign.bg/2011/01/tuya-vidove/

Тема "Снегът ми смачка туите - спешно помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: