• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
sadjoe - помощник
И в момента не разбрах , кои са най-добрите , водещи марки и защо. Аз бих дал и 1000 и 1200 лева стига да отговаря. Очаквам вашите мнения с нетърпение. И най-вече хора , които притежават машинките и вече са ги изпробвали многократно.
Илчо Илиев - майстор
Колега, в този форум има няколко теми за мотофрези,а из нета колко са идея нямам,но не си мисли,че ще намериш еднозначно мнение,всеки хвали това, което си е взел...
Не знам за Хускварна,Субару и Нева,но всичко останало е с далекоизточен произход,независимо каква лепенка са сложили търговците...
Въпроса е да вземеш на възможно добра цена машина, която ще ти върши работа,но не си прави илюзии,че фреза под 1200-1500лв ще вземеш нещо различно от китайско...
Макар да си навлека упреци от повечето колеги, от мен да знаеш, и извънземна машина да вземеш, ако не я стопанисваш както трябва, и тя ще се скапе бързо, та и китайските имитации, при добра експлоатация си вървят машинките...
Поразгледай онлайн магазините и си харесай нещо,но не гледай марката( Белини, Гардения, Градина, Викинг, Вики, Петров, и останалите с цена под 1500лв,че май и те)ВСИЧКИ са от един казан, само лепенките и боята са различни..
Сега има промоции, има доста намалени цени, на една от фирмите цената за добра фреза е 650лв...
Не искам да правя реклама на никоя фирма и ако имаш мерак да говорим повече , на лични....
Аз след подобни терзания си взех Белини 110, за сега се представя отлично, дадох 860лв с доставката...
iivanov - майстор
Ако разполагах с онзи капитал и с този акъл ,сега бих си взел японски ,тежък мотоблок ,втора ръка.
Йордан - специалист
iivanov написа:
Ако разполагах с онзи капитал и с този акъл ,сега бих си взел японски ,тежък мотоблок ,втора ръка.
Аз имам Гардения и съм доволен,но от скоро като я запаля на смукач и върна смукача - гасне-някой да знае причината,ще му бъда много благодарен.
Илчо Илиев - майстор
Колега, в три теми си питал за проблема си,но никъде не си отговорил на въпросите....
Та и аз ще питам, като запалиш,след колко време и как връщаш смукача..
Аз как правя....
Дърпам смукача, бутона на 'ON', газ на 1/3, дърпам въжето...
По принцип пали от раз,но оборотите са ниски, приглушена работа,след 5-10 сек леко връщам смукача, то си показва,ако не се вдигат оборотите,а се опитва да гасне,пак издърпвам до края смукача...и така докато като върнеш смукача ,а оборотите се повишат..
Според мен бързаш с връщането на смукача,а на студен мотор обикновено гасне.
Какво масло си налял?
Йордан - специалист
Илчо Илиев написа:
Колега, в три теми си питал за проблема си,но никъде не си отговорил на въпросите....
Та и аз ще питам, като запалиш,след колко време и как връщаш смукача..
Аз как правя....
Дърпам смукача, бутона на 'ON', газ на 1/3, дърпам въжето...
По принцип пали от раз,но оборотите са ниски, приглушена работа,след 5-10 сек леко връщам смукача, то си показва,ако не се вдигат оборотите,а се опитва да гасне,пак издърпвам до края смукача...и така докато като върнеш смукача ,а оборотите се повишат..
Според мен бързаш с връщането на смукача,а на студен мотор обикновено гасне.
Какво масло си налял?
Даже и като порабоя на смукач,доста загряла,връщам и гасне,иначе от раз пали.Маслото е това което ми пратиха с фрезата,но аз няколко пъти го сменям.
Stefan_62 - майстор
Йордан написа:
Даже и като поработя на смукач,доста загряла,връщам и гасне,иначе от раз пали.
Провери да нямаш някое спукан маркуч към карбуратора и да гълта по-вече въздух, аз имах такъв проблем с моторната резачка и се оказа едно спукано маркуче, след подмяна нещата се оправиха.
Йордан - специалист
Stefan_62 написа:
Йордан написа:
Даже и като поработя на смукач,доста загряла,връщам и гасне,иначе от раз пали.
Провери да нямаш някое спукан маркуч към карбуратора и да гълта по-вече въздух, аз имах такъв проблем с моторната резачка и се оказа едно спукано маркуче, след подмяна нещата се оправиха.
От към филтъра гарнитурата ми се видя прекъсната,изрязах от картон,като я сложих уж се оправи но после пак същия проблем.
пишман_майстор - майстор
Колеги, имам следното питане: някой, някъде търговец да продава части за terra t20 , фрезичка/косачка и т.н. от бивша Чехословакия . Трябват ни най-вече бутала ( ремонтни в случая и едно нормално ) и евентуално съединител . Намерих няколко сайта , най-вече словашки и унгарски. Те продават части , бутала и т.н. ма проблем с езиците, едвам се оправям в нета и се чудя как да поръчаме. или пък някой ако знае от какво може да пасне бутало .
П.п. машинката не е моя , на близък е.
П.п. 2 намерих тук един сайт , но не съм на 100% сигурен дали за един и същи модел двигател става въпрос http://www.terra-vari.sk/katakog/malotr ... ari-jikov/
Предполагам е същият двигател леко модернизиран . 56мм мисля беше буталото му , в същият сайт има и бутала от нормални до 8-ми ремонт http://www.terra-vari.sk/product/piest- ... ybrus-649/ и цената сносна, само не знам как да поръчам....
Илчо Илиев - майстор
Обади се на тези номера-
0878482211
0889482252
Данчо, има сервиз за малогабаритна техника, ако няма тази част, поне ще ти каже от какво става или от къде да си намериш..
Из форума имаше един колега, който и той се занимава с това, виж из темите, май беше от Павел баня...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Мотофреза Viking, Husqvarna, Gardenia или българска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: