• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
leo^^ - специалист
Здравейте, решил съм да се оборудвам с мотофреза, но не мога да избера конкретна марка. Мои съседи имат Viking и Gardenia, като първата работи много по-добре. За Gardenia и българските казват че се полагат доста усилия защото подскачали.
Искам да избера качествена, здрава фреза с лесна и не скъпа след това поддръжка. Доколкото разбрах българските били по лесни за поддръжка, а Viking i Husqvarna имали пластмасови редуктури и счупи ли се, се смянял целият.
Моля ако някой може да ме посъветва за плюсовете и минусите на тези марки, или някоя друга надеждна ако съм пропуснал. Благодаря
iivanov - майстор
Избирай това с най добър сервиз.Иначе подръжката е горе-долу на едни цени.Става въпрос за ремъци,масла и прочие.Всички машини подскачат при недобра обработка на почвата.Все пак това е фреза,а не трактор.Гардения са китайци с италиански паспорт,а родните са с китайски двигатели/освен при специална поръчка/.Хускварна вече не е това,което беше,а за викинг не знам.А за неремонтопригодните редуктори и аз съм го чувал.Ако ще го ползваш и за друго освен за фрезоване добре е да има скорости.А иначе решението ти е добро.Аз забравих за голямата мотика.
pipilica - майстор
Много зависи колко ще я ползваш. Принципно е по-добре без редуктор ми само с ремък и верига
Една такава много дърта имам от много работа се скапа мотора и сега е с един ел.мотор 1.5 kW
и работи на по-рохкава почва супер.Гледай нещо просто и здраво направено, че тия сегашните
малко са лабаво направени.
leo^^ - специалист
Фрезата ще се ползва за 500м2 градина. Кои модели са без редуктор?
atanasov2004 - специалист
Привет колега :) Аз имам стара "карловска" от 1991г, с американски двигетел. Тя е от по
простите-като мен :-D верига, ремъци,две скорости предна и задна....що работа мие свър
шила и още работи...само смяна на масло,веднъж до сега филтър.Имат много здрави моти
чки, от "старио мат`рял". Доволен съм много... Сега за новите. Една моя колежка си купи
мотофреза с двигател HONDA не знам модела, 6,5 коня, предна и задна скорост...много
лесно и добре работи. Купи я от някакъв Селскостопански център в гр.Харманли, някакво
момче ги продавало и имало "промоция" - за 750 лв. Може да поразпиташ тук там за такъв
модел, добре работят. Имам колега който има PETROV, върши работа ама нещо разправя-
ше че наварявал нови мотички с електрожена и правил и няко "подобрения" :-D
Ми т~ва от мен :?
iivanov - майстор
Щом ти се редуцират 2000-3000 оборота на двигателя до примерно 50-100 на фрезите значи имаш редуктор.Т.е всички имат такъв.А скоростите са друг въпрос.Имай предвид,че фрезоването не е универсална обработка.Понякога ти трябва да дръпнеш някоя бразда или да подрежеш плевелите с култиватор.А защо и да не разореш 50-100 квадрата.Дядото има грило с 1 + 1 задна,а аз нева с 2 + 1.Не може и да сънува това,което правя аз.Колкото до здравината,проблемът е по-скоро в задфрезовото устройство. :-D Загледай се във френските pubert.Моделът primo е с1+1,а quatro е 2+1.И за разлика от грилото и гарденията имат здраво шаси.
pipilica - майстор
Значи днес гледах едни български в "Сортови семена" на Сточна гара точно тоя модел само с ремък и верига. Ето такава http://www.motofrezi.com/bg/products/ca ... ORTECO-F90
stiv1961 - майстор
Както казаха колеги по- горе търси фреза със задна скорост/ най- добре две предни и задна/. Утре ще ти се прииска ремарке да си закачиш, пък и понякога задната помага при маневриране когато фрезоваш участъка. Ето я моята- GARDENIA GD-500B7

Прикачен файл

freza 2.jpg
freza 2.jpg (99.13 KиБ) Видяна 28858 пъти
iivanov - майстор
stiv1961,явно си табиетлия,щом така ти лъщи машината :) .Моята престана да е такава след първото излизане от пътя.
stiv1961 - майстор
Тя снимката е от миналата година, ето скорошна по време на работа. След всяка експлоатация винаги минава през автомивка :)

Прикачен файл

300420121686.jpg
300420121686.jpg (56.15 KиБ) Видяна 28839 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Мотофреза Viking, Husqvarna, Gardenia или българска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: