Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Цветомир Димитров - специалист
Имаше ровене в нета,случайно отидох до врачанския олео мак и я видях-устройва ме като мощност,разпитах продавача...545rx мислех да взема,ама в последно време се разубедих,553rs е добра машина ама на мене ми е мнооого повече от мощността дето ми трябва,отделно нямаше антивибрационна система и ми се разказа играта за няма 4-5 часа работа-разкарах я.Владко,новото си е ново-кефа да си я сглобиш сам без муха да е кацала на нея е много як... :)
емовлаха - специалист
Със тампони е. Цвето що си мисля, че вече събира прах Олеото у вас :-D

https://pompensviat.com/wp-content/uplo ... 400-T2.jpg
Цветомир Димитров - специалист
ее чакай,онзи ден ми хрумна идеята за този агрегат,още малко да насъбера инфо и ще почва да сбира прах...
емовлаха - специалист
Вчера си правих труда са разгледам мануала има разлика в описанията в мануала е1.8кВт в сайта 1.9кВт Направи ми и впечатление как са описали винтовете на карбуратора в мануала Н винта е описан като ниски обороти Л също. Вероятно не е нарочно. Сега няма смисъл да се хващаме за гушата за един винт и, че едно от магаретата е куцо.
Цветомир Димитров - специалист
Честит празник момчета! Живи и здрави!
Въпроса ми е,Трифоне обади се и ти ако искаш-този италианец-bc 400t дали ще устиска на напъна според вас?Че сезона почва и ми е нужно подсказване... :)
Svetoslavoff1 - майстор
Електрическата коса пак си е с мотор, макар и на ток, та мога да питам тук :)
Имам такава Viking 600вт с корда, 35 см ширина на косене, 3,9кг. Използвам я над 25г и вече доста се е амортизирала, луфтове, биения, главата е в незавидно състояние. Освен за дооформяне я използвам инцидентно и за косене на около 200-300м2 до 500м2 когато имам проблем или правя някакъв ремонт на четириколесната основна косачка, пак на ток.
Та ще съм благодарен, ако ми препоръчате нещо подобно или по-добро и да е налично към момента, някакъв самар, макар и елементарен също е добре дошъл.
С ДВГ, както и малките подобия на тример не ме интересуват.
Благодаря и приятна вечер на всички!
kr1100 - майстор
нед мар 03, 2024 9:36 pmSvetoslavoff1 написа:
Електрическата коса пак си е с мотор, макар и на ток, та мога да питам тук :)
Имам такава Viking 600вт с корда, 35 см ширина на косене, 3,9кг. Използвам я над 25г и вече доста се е амортизирала, луфтове, биения, главата е в незавидно състояние. Освен за дооформяне я използвам инцидентно и за косене на около 200-300м2 до 500м2 когато имам проблем или правя някакъв ремонт на четириколесната основна косачка, пак на ток.
Та ще съм благодарен, ако ми препоръчате нещо подобно или по-добро и да е налично към момента, някакъв самар, макар и елементарен също е добре дошъл.
Райдер от Онлайн машини :
https://www.raider.bg/c/kosi-454/sgvaem ... ebc07-1577
Миналата пролет я взех за дребни косидби за да не паля Хукса и бъркам бъркоч . Използвам самара от Хукса / а той е от 2008г . началото/. За по 3-4 кв.м петна не ми се пали Хукса.
.
Ако искаш ела и пробвай докато не са започнали отново разкопките нагоре от цевтния надпис, само пиши да взема самара на Хукса ,че е в къщи.
Тежи си ел. двигателя , но напаснах мястото за куката на самара . Иначе яко коси. Но не съм със щатната щпула, а с Халумин глава и корда от Валерчо.
Svetoslavoff1 - майстор
Благодаря за предложението, но нещо много ми е натоварено напоследък. Такава коса сега погледнах в онлайнмашини и на HETCH и по картинка като че ли са 1:1. а е с 2кг по-лека,защо ли... Тази мощност 1,4кВт дали не е излишна за инцидентни работи... Трябва да пообмисля добре.
Между другото, от няколко години ползвам ел фреза и дробилка на HETCH и съм доволен.
Soviet_Soldier - специалист
нед мар 03, 2024 11:49 pmSvetoslavoff1 написа:
Благодаря за предложението, но нещо много ми е натоварено напоследък. Такава коса сега погледнах в онлайнмашини и на HETCH и по картинка като че ли са 1:1. а е с 2кг по-лека,защо ли... Тази мощност 1,4кВт дали не е излишна за инцидентни работи... Трябва да пообмисля добре.
Между другото, от няколко години ползвам ел фреза и дробилка на HETCH и съм доволен.
HECHT, Raider, все китайски машинки. При желание може да си поръчате от там същата моторна коса под бренда "Svetoslavoff1", примерно.
Разликата в теглото идва най-вероятно от това, че в единия сайт е обявено теглово само на косата, а в другия на целия комплект, заедно със самар, шпула, диск, инструменти и др.
1400W е консумираната мощност при електрическите, отдаваната е по-малко. За работа с дебела корда си трябва мощност, с ножове също, защото с такива могат да се почистват силно обрасли с храсти дворове, дори малки дръвчета да се режат.
За сравнение професионалните бензинови машинки, с които най-бързо и удобно се върши работа са най-често 1800-2500 вата, та и нагоре.
Конкретната машинка която са Ви препоръчали не е прекалено тежка за физически здрав човек и мощността и е достатъчна за да се косят достатъчно бързо и комфортно въпросните до 500 квадрата. С корда 2.4 ще е достатъчно бодра, дори и с кръглата която дава най-високо съпротивление.

Ето как работи същата 1400 ватова китайска моторна коса:

За парите си не е лош вариант. Както виждате на видеото и жена се справя с нея без проблем.
нед мар 03, 2024 8:53 pmЦветомир Димитров написа:
Честит празник момчета! Живи и здрави!
Въпроса ми е,Трифоне обади се и ти ако искаш-този италианец-bc 400t дали ще устиска на напъна според вас?Че сезона почва и ми е нужно подсказване... :)
Честит празник и на теб!
Просто повдигам, че спецовете те пропуснаха. Не разбирам от коси.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: