Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Цветомир Димитров - специалист
До Юни дали ще устиска без грес, до тогава и пенсия...
Два месеца са, но колко устискване се очаква да стиска?
След първо косене не постъпват ли активи, че се споменава пенсия, за която пък не е много ясно какво-що?
Малко по разбираеми постове, Цвето!
Цветомир Димитров - специалист
Правилна забележка,Трифоне,благодаря! Да поясня-вече съм извън бизнеса и тази въпросната ще ми е нужна за вкъщи и още на един двама човека,с които имам договорка за цялата година,а под пенсия имам предвид закупуването на по-малка и отговаряща на нуждите ми машинка,най-вероятно олео мак,та затова питам за греста,няма да има кой знае колко работа...другия вариант е да взема bc400t да си начеша крастата :)Ако на някой му трябва корда,да пише.
Онзи ден открих сезона с въшката.
Загубил съм и малкото тренинг в движението. В стремежа си да хвана по голям "табан", по го докарвам на валс.

Малката оса много икономична. Дори в несръчни ръце работи доволно в млада и крехка тревица.
kokowoz - помощник
Здравейте, в събота след дългата пауза, реших да "събудя" Парксайда и да видя как ще се държи. Бензиновите маркучета са си все така еластични и меки на допир, смазах отпред главата и тествах дали ще запали .... без никакви проблеми си запали. Един резервоар ударих, докато окося покрай улицата и къщата, но ми направи впечатление, че на моменти загубва мощност и трябва доста да дам газ, за да се оправи. По принцип, в началото на сезона, какво трябва да се погледне и ревизира? Въздушния филтър е дунапрен, дали трябва да се пере или направо да се подменя, свеща не съм гледал. По време на косенето, Парксайдската глава сдаде багажа, захвана парче сезал (не го видях в тревата) и се разглоби направо и едното алуминиево легло за кордата хвръкна на някъде. Бихте ли препоръчали каква глава да си взема, за да имам втора за резерв, мисля на Oleo-Mac Load&Go, за да се сменя кордата по-лесно, но дали 110мм или 130мм да взема? Щилската глава, която още в началото си взеx AutoCut 25-2 е 110мм, ако не се лъжа.
Soviet_Soldier - специалист
пон апр 08, 2024 2:54 pmkokowoz написа:
Здравейте, в събота след дългата пауза, реших да "събудя" Парксайда и да видя как ще се държи. Бензиновите маркучета са си все така еластични и меки на допир, смазах отпред главата и тествах дали ще запали .... без никакви проблеми си запали. Един резервоар ударих, докато окося покрай улицата и къщата, но ми направи впечатление, че на моменти загубва мощност и трябва доста да дам газ, за да се оправи. По принцип, в началото на сезона, какво трябва да се погледне и ревизира? Въздушния филтър е дунапрен, дали трябва да се пере или направо да се подменя, свеща не съм гледал. По време на косенето, Парксайдската глава сдаде багажа, захвана парче сезал (не го видях в тревата) и се разглоби направо и едното алуминиево легло за кордата хвръкна на някъде. Бихте ли препоръчали каква глава да си взема, за да имам втора за резерв, мисля на Oleo-Mac Load&Go, за да се сменя кордата по-лесно, но дали 110мм или 130мм да взема? Щилската глава, която още в началото си взеx AutoCut 25-2 е 110мм, ако не се лъжа.
Ако има нужда, не пречи да се изпере дунапренения въздушен филтър. Вижте хубаво маркучетата за бензин, дали като наклоните косата диагонално в работна позиция филтърчето пада в най-долната част на резервоара. Ако стои на високо, като намалее бензина почва да не засмуква добри гориво. Ако с придвижването на филтъра няма проблеми, извадете маркучетата с някакъв предмет, който да не нарани пластмасата на резервоара, огледайте хубаво за пукнатини най-вече мястото в което влизат в гуменото уплътнение на резервоара. Огледайте хубаво и самият горивен филтър, дали не е задръстен с мръсотия или почнал да се разпада.
Не пречи да имате резервна свещ под ръка, гледайте само да е от читав производител, примерно NGK BPMR7A или Champion RCJ7Y.

Относно кордовите глави, Oleo-Mac са чудесни за парите си. По-големите глави обичайно са за повече и/или по-дебела корда, но са и по-тежки, дават по-голямо съпротивление при работа. AutoCut 25-2 е за най-слабите и разпространени щилски коси като 27 кубиковия FS-55.
Parkside съм останал с впечатление, че най-често са 43 кубика, те се справят и с по-тежки глави, така че и по-масивна глава да вземете, няма да имате проблем.
Djack - специалист
Щях да забравя да се похваля! Заприходих Stihl Fs 120, за сега съм доволен, добре бръмка! Единствено не съм много доволен от кордата, с която беше заредена кордовата глава (26-2) от магазина - много лесно се къса.
емовлаха - специалист
пон апр 15, 2024 10:16 pmDjack написа:
Заприходих Stihl Fs 120, за сега съм доволен, добре бръмка!
Дълго безаварийно бръмкане със придобивката ! Днес пробно запалих косата още не съм открил сезона.
Стягам си микса "Русский агент" и утре терените ще са като поразени от ядрен удар :supz:

емовлаха - специалист
Не помня качвано ли е това клипче в тази тема. Така за спорта Китайски двутактник как блокира

Няколко такива съм гледал. Много са яки- клипчета и машините.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: