Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
complast - специалист
Там където има пепелянки няма усойници.Отровата на българските змии е по-силна от тази на кобрата но нашите змии са малки /до 80-90см/ ,ловуват малки животни и пускат малко отрова.Здрав човек който няма алергии сокойно ще преживее ухапване от пепелянка/при мене беше така/.Понякога серумите са по-опасни от отровата.
sergi - специалист
Caxo написа:
Аз съм чувал, че където има една змия друга нямало... дрън дрън. В двора ми има 3-4(минимум)... Отначало се бях уплашил, че двете са пепелянки, но нямаха рогче. Та като се зачетох в нета разбрах, че е медянка. Пак имат окраска отгоре, но е малко по-различна. От скоро са се навъдили и жаби, от тея големите, кафевите. Отвратителни са ! особено вечер като са пуснати лампите по двора събирам жабите от целия баир... Изхвърлям ги с лопатата ама те май пак се връщат. То хубаво ще я тупна с лопатата ама като не ги знам крастави ли са , отровни ли са, кви са.... Някой да има решение на проблема ? Таралежите дали ще ги ядат, щот ама хич не ти повдигат апетита :-D Ако взема таралежи какво трябва да им осигуря за да се чувстват добре и да не избягат ?


Два метра дувар може и да свърши работа ама 2 дка двор и още 4-5 нива, която мисля да опитомя, че сега е джунгла, не се ограждат от днес за утре :-D
здрасти Сахо

къде ти е селото около търново, че аз съм над драганово и тая пролет видях нещо което трябва да е усойница ...и то черна!!!
housedoktor - майстор
Да,има черна усойница-не се среща често обаче.Разпознава се от смока по ясно изразената копиевидна глава
Caxo - специалист
Аз съм към Габровци, след Килифарево вдясно. Да ви кажа малко ме съмнявам по тея места да има усойница и силно се надявам да съм прав :-D По принцип се среща по по-високите места или поне така казват... Иначе от както писах предишния ми пост до сега, стигнах до едно "просветление" Номера е дворът ти, както и един периметър от поне 5м около него трябва да е чисто. Тогава сблъсъците очи в очи с някое влечуго ще са по-скоро изключение отколкото правило :) Сега срещам змии само до около 1-2м от бандърлъците. На чистото не ходят.
Mega - специалист
... Предполагам си прав, от как изкосих двора до голо не съм виждал змии. Явно не са будали милите, горе летят орлета и само дебнат нещо да хапнат. ;)
sergi - специалист
не знам докторе,
гледах, четох и ми мяза на усойница чисто черна
това е тази пролет, знаеш къде съм

Прикачен файл

змия.jpg
змия.jpg (76.39 KиБ) Видяна 4556 пъти
stenmark - специалист
Тази змия е стояла пред и ти си снимал?Ужас....като дете ми се са случвали доста неприятни неща и сега имам адска непоносимост към тях.Това за терена ако е окосен че не се появяват не е вярно.Аз още съм в строеж е парцела обрасъл в треви и т.н. и досега не съм виждал/слава богу/Но за парцела над мен който е в перфектно състояние т.е. райграс на всякъде не е така.Собственика ми се оплаквал че доста често вижда.За мен остава само едно обяснение и това е че той там си живее /означава има храна/и другото полива се постоянно/т.е. има вода/.При мен такива екстри няма.
hidrazin - майстор
Красавица!!! :prayer: :prayer: :prayer:
Типична черна усойница. Наистина рядък екземпляр. Определено не е черна мамба. :shock:
Ако не беше толкова черна отдолу можеше и да е вдлъбнаточел смок. Ама тя и снимката е малко неясна.
Споко. Черната усойница не е много агресивна, а по-скоро страхлива и хапе за да се защити пък и пуска
много малко отрова. Рядко при ухапване от усойница се налага хоспитализация. Е стига да няма някакви алергии.
Мисля последният смъртен случай от ухапване на усойница е на дете някъде мисля 1975 година, и то не у нас.
Късметлия - няма да имаш мишки, гущери, къртици и подобни. Ако е женска скоро трябва да е родила (август, септември).
Преди да нападне си извива предната част на тялото S-образно.
Аз бих си я оставил на мира. Пък и скоро ще ходи да спи зимен сън.
Красавица !!!
:partyman:
докера - специалист
Черна усойница си е .... Като гледам ямките пред очите . Доколкото съм чел , черни са само някои мъжки екземпляри ...

Тема "Репелент за змии - размисли ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: