• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
беба - специалист
Знам, че въпросът е малко странен, като се има предвид, че обикновено чуденката е как да се премахне :)

Задния ни двор в момента е още строителна площадка. Мислим да разчистваме и се зачудихме какво да изберем като настила. Аз реших да е троскот понеже имаме един наш си частен път който е с троскоти /див сам си е израстнал/ съм удивена от издръжливостта на това растение. Колата минава всекидневно по него и нищо му няма. Не го поливаме, само ако вали дъжд. Косим го доста рядко / в месеца веднъж/. Много гъста и равномерна трева е. Всичко това за разлика от райграса, който е много елегантен, но иска доста повече грижи /от него сложихме в предния двор за пред хората :-D / Та като заравним изчистим и т.н терена се чудя как да си засея троскот. На семена ли се продава? Продава ли се изобщо? Някаква специална подготовка има ли /при райграса беше доста подготовката/

Благодаря
torbalan - Дървен философ
опитай да пренесеш туфи от там, където има...

моя проблем е обратния - нема отърване от тоя плевел :)
Junak - майстор
Ще плъзне навсякъде. Ще се видиш в чудо.
iivanov - майстор
Странно ми е да отговарям на такъв въпрос. :lol: Изкопай коренища и ги накъсай на няколко сантиметрови парченца.Така ще имаш повече мат'рял за сеене.Засей ги не много далбоко/5-6 см/и поливай.Като разбереш,че троскота е напаст,пръскай с раундъп. :lol:
беба - специалист
Че е напаст напаст е, но за място където не трябва да го има. Аз и сега си блъскам главата как да го чистя от двора /отпред/ то са корени то е чудо :shock: Но там ще му е идеално мястото, понеже отзад може би ще си паркираме колата.
stiv1961 - майстор
беба написа:
Че е напаст напаст е, но за място където не трябва да го има. Аз и сега си блъскам главата как да го чистя от двора /отпред/ то са корени то е чудо :shock: Но там ще му е идеално мястото, понеже отзад може би ще си паркираме колата.
Като го чистиш от двора/отпред/ не го изхвърляй а го засаждай отзад
fbr - майстор
Неприятния момент при троскота е, че през зимата зелената част изсъхва, а не е вечнозелен, както повечето съставки на райграса. Иначе е много устойчив на засушаване и тъпчене. Подлъгах се по тези качества на троскота и прехвърлих чимове на едно място в двора, но каква ми беше изненадата, след есенните слани, троскота изсъхна, и поникна на другата година отново. Нищо не е, но на фона на райграса, почернялото място прави лошо впечатление.
hidrazin - майстор
Отлично се насява както казаха по-горе. Вадиш стебла и ги накъсваш на парченца. После разхвърляш, заравяш и поливаш. Малко
по-бавно расте от райграса, но пък стабилно. Може да си направиш и семена от този дето имаш. Не го косиш и го оставяш да изкласи и узрее.
После косиш с косачката и отделяш семената. При косенето с косачка да поставиш на коша отгоре чувал от плат. Семената му са дребни и
може да загубиш доста от тях.
Изображение
:partyman:
bulhomes2 - майстор
Един познат си режеше готови чимове от съседната ливада с ъглошлайфа. Аз веднъж прорязвах да закопая едни кабелчета и се озорих. На почвата при нас и викат "клисавица"....
batman - специалист
Имало и такова нещо-декоративен троскот
http://www.alo.bg/331694
  • 1
  • 2

Тема "Как да си засядя троскот?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: