• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 26
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stefan_62 - майстор
dadko написа:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1917511

Имам черница, която е в близост до асмите. Ще пробвам, ама това е висш пилотаж. Не съм чак толкова добър.
Същото както обясних по-горе, само че за присаждането на черница пише че се заголва кората на лозовата пръчка. Сигурно е така /не съм го правил/ на мен ми обясниха тогава да има пъпки в отвора. Където писах за колегата дето беше направил дърво с четири плода е същото както при стоматолога. Отдавна мисля да пробвам и аз, ама все не ми остава време.
dadko - майстор
Вчера почнах да режа асмите и реших да присадя тези, сорта на които не ми харесва. Взимал съм ги преди 2-3 години, уж за хубави десертни сортове а се оказа, че и за винен сорт не ги бива.
Преди две години присадих една стара асма, като я отрязах в основата и сложих две калемчета „на разцеп“, от които се прихвана само едното.
Това е снимка от миналата година
Изображение
А тази е правена вчера.
Изображение
Сефтосах ножиците за присаждане, които си купих.
Изображение
Има три ножа, но най-много ще се ползва този с форма Ω
Ето и самата присадка
Изображение
Изображение
Изображение
Тук вече привързана
Изображение

Лентата, която използвах за привързване- не е изолирбанд, както някой ще го оприличи, а стреч-фолио. Отрязах от една доста по- широка ролка такава с широчина около 2 см.

Боднах едно калемче от крушата, които angel_ov ми изпрати.
Батериите на фотоапарата сдадоха багажа, та се наложи да снимам с „телефона“, за да покажа нещо, но то не е за показване- нищо не се вижда.
Изображение
Изображение
Другите калемчета ще ги пазя за присаждане на пъпка.
Последна промяна от dadko на пон фев 24, 2014 7:30 pm, променено общо 1 път.
teon - специалист
...за пъпка не е ли рано още?...понеже съм лаик в ашладисването, лозите ги режа малко по-високо - ако не се хване калема, да избие от по-долно око... догодина режа под издънката и ашладисвам пак и те така докато се хване :) ...тея ножици за ашладисване от къде и за колко пари ги взе?
dadko - майстор
Да не пиша, има доста писано по въпроса, а в Интернет- информация има бол. Че и клипчета може да се гледат в тубата...
За присаждане на пъпка- ето малко информация: http://agronet.bg/agro/seeds/1626-prisa ... irane.html
Към teon:
Ножицата я купих от Илиенци, вдясно преди "МОЛ- Илиенци" Срещу паркинга. Пред халето, което си го имаше и преди да направят "Карфур"
Всъщност какво съм заобяснявал подробно- видях, че си от Бургас. Би трябвало да я има и в по- заредените строителни магазини или магазини за градинска техника. А може да се поръча и по Интернет. Аз така си поръчах ножче за ашладисване. На предната страница съм го показал.
Stefan_62 - майстор
Браво =D> , добра работа дано се прихванат всички калеми. А каква е цената на ножицата скоро пускаха в Бриколажа такава, но ми досвидяха 30-на лева :? .
dadko - майстор
Толкоа са. 25лв беше някъде.
Stefan_62 - майстор
dadko написа:
Има три ножа, но най-много ще се ползва този с форма Ω
А само определен диаметър калеми ли могат да се режат или може и по-тънки и по-дебели клонки?
dadko - майстор
Ножицата е предимно за присаждане на лози и ножчетата са предвидени за дебелината на лозова пръчка. За калеми, по- тънки от молив- няма да стане добър изрез. Около Ф8- Ф10мм трябва да е калема, респ. подложката.
Stefan_62 - майстор
Благодаря, май ще се закрастя и аз по ашладисването :lol:
dadko - майстор
Близо до местоработата намерих един запустял двор пълен със саморасли дръвчета. Може да се развихри човек. Взех си от къщи калемчета и през обедната почивка присадих 3 дивачки. Ще снимам с фотоапарата по- натам, че с този телефон- нищо не става...

Прикачен файл

IMG0020A.jpg
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 26

Тема "Ашладисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: