• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
teon - специалист
...моята е 'Болгар' и съм забелязал,че при работа се самозаточват...
Йордан - специалист
stiv1961 написа:
Аз фрезовам на бавната скорост и нямам проблеми с мощността.
А мотичките заточват ли се.
stiv1961 - майстор
Моите не съм ги точил до сега. И аз имам чувството, че се самозаточват.
infomar
Под "самозаточване" разбирате - заобляне на режещият ръб, но не и заострянето му? Или бъркам?? Моят що така не се е заострил, поне като тъп нож :sad:
Други мнения? Никой ли не ги е "острил"?
iivanov - майстор
Какво означава,че не е мощна?Каква почва работиш и орана ли е преди това?Забиваш ли петата при работа?И най-накрая,съвсем ли си сигурен,че мотичките са правилно разположени?
Йордан - специалист
infomar написа:
Под "самозаточване" разбирате - заобляне на режещият ръб, но не и заострянето му? Или бъркам?? Моят що така не се е заострил, поне като тъп нож :sad:
Други мнения? Никой ли не ги е "острил"?
И при мен са като заоблени,няма оформен режещ ръб,като нож да изглежда.Не мога да разбера как ще се самозаточват като ровят в почвата.
infomar
Йордан написа:
infomar написа:
Под "самозаточване" разбирате - заобляне на режещият ръб, но не и заострянето му? Или бъркам?? Моят що така не се е заострил, поне като тъп нож :sad:
Други мнения? Никой ли не ги е "острил"?
И при мен са като заоблени,няма оформен режещ ръб,като нож да изглежда.Не мога да разбера как ще се самозаточват като ровят в почвата.
И при мен е така, да го обяснят тези при които се самозаточват :?
Виж ако нямаш достатъчна мощност жилото дали ти отваря напълно карбуратора, да не е скъсено. Ако почвата е лека, няма проблем, но ако въобще не е обработвана, не ги слушай тия които ти казват, че угар ще режеш като масло. Трудно е когато почвата е твърда като камък - подскача от горе :sad:
Когато се заточват, трябвало да бъде на ТОЧИЛО а не с шлайф, нещо се променяла структурата на метала при високата температура :?
Йордан - специалист
stiv1961 написа:
Моите не съм ги точил до сега. И аз имам чувството, че се самозаточват.
Провери отпред остри ли са като нож или са като отрязано парче шина,без режещ ръб.А за самозаточване-просто няма логика,като ровят в пръста да се заточват.Или пък тия дето са ги проектирали да са преценили че така по добре ще се рови почвата-знам ли.
stiv1961 - майстор
Сега снимах
Прикачен файл:
170320132095.jpg
Прави ми впечатление, че в хоризонталната си част са заострени а във вертикалната/ спрямо хоризонта/ са заоблени :?
infomar
Извинявай за тъпият въпрос, но кажи ми острата част от външната страна ли е или от вътрешната страна на мотичката, или е по центъра? Мисля, че би трЕбало да има значение :sad: а не виждам от снимката.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: