• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
Stefan_62 написа:
И каква е далаверата от тези лампи ... Май всичко е елате ни вижте. :lol:
Е не е точно така. При мен по-скоро е любопитство и интерес.
Ако мислех да се занимавам сериозно, щях да купя големи ламби.
Пък и всичко ли трябва да е на сметка? Понякога човек трябва да си направи "душевна чек...я". :-D
Между другото и да не става за растения, вече имам и друго приложение за нея.
Като я видяха как свети шарено, веднага ми казаха - "Дай да я сложим в коридора." :lol:
:partyman:
kabel96 - специалист
hidrazin написа:

Пък и всичко ли трябва да е на сметка? Понякога човек трябва да си направи "душевна чек...я". :-D

" :lol:
:partyman:
Ей тука си много прав.Важното да не стоим на едно място.Наздраве.
http://nutritower.com/#more_info
Последна промяна от kabel96 на нед яну 25, 2015 1:19 am, променено общо 1 път.
ivanovbg - майстор
Много скъпи лампи. Е те това е в пъти по добро http://www.zoo-paradise.com/shop/index. ... cm_OEM&n=1 , и откъм цена , и откъм осветяване. Като се направи една сметка - 30 дни разсад по 14 часа дневно излиза, че лампата ще отгледа поне 4 години разсада за нищожна сума. Има по голяма площ и съответно по малко сенки. Като светлинен поток и консумация е много близо до 100 доларовата лампа.

:partyman:

П.П. Грешка, дават им живот м/у 10000 и 20000 часа, така че доста над 4 години би трябвало да изкара :wink:
http://www.havells-sylvania.com/en_INT/ ... -terrarium
pipilica - майстор
Е тая лампа е за растения http://www.osram.com/osram_com/products ... =ZMP_60397
Имам такива в люпилнята за кактуси и малките се развиват все едно са на слънце. Щото свети в цикламено и образа е кофти на 4 лампи съм сложил 2 такива http://www.osram.com/osram_com/products ... =ZMP_60347
След много проучване това е най-добрия избор за изкуствено осветление на растения, е малко са скъпи лампите и трудно се намират тук но кефа няма цена.
ivanovbg - майстор
Моето мнение е , че използването на специалните лампи е с цел пестене на енергия. До миналата година бях с обикновено луминисцентно и разсада си беше без проблемен. За тази година съм взел няколко 10 ватови прожектора с топлобяла светлина с оглед по ниска консумация. От 70м височина осветеността под прожектора е като в хубав слънчев ден. Реално погледнато вместо 2 лампи специализирани трябва да сложиш 3 обикновени. Де факто ти с твоите допълващи се лампи за по добро цветопредаване изравняваш силата на светене по целия спектър и разликата е само в цената на лампите :?: При2-3 квадрата разсад разлика в някакви 5-10 вата на лампа не се отразяват финансово, докато при 100 вече е осезаемо и се рентира използването им.

:partyman:
stani64 - напреднал
ivanovbg написа:
Моето мнение е , че използването на специалните лампи е с цел пестене на енергия. До миналата година бях с обикновено луминисцентно и разсада си беше без проблемен. За тази година съм взел няколко 10 ватови прожектора с топлобяла светлина с оглед по ниска консумация. От 70м височина осветеността под прожектора е като в хубав слънчев ден. Реално погледнато вместо 2 лампи специализирани трябва да сложиш 3 обикновени. Де факто ти с твоите допълващи се лампи за по добро цветопредаване изравняваш силата на светене по целия спектър и разликата е само в цената на лампите :?: При2-3 квадрата разсад разлика в някакви 5-10 вата на лампа не се отразяват финансово, докато при 100 вече е осезаемо и се рентира използването им.

:partyman:
Не е така, тази технология - за червения и синия спектър на светлината е взета от космически технологии. В руския форум, който посочих, там много ясно е показано ефекта след изследвания за резултатите.

Защо например не ми се гърчат към слънцето, а вертикално нагоре към лампата, просто растенията реагират на определена дължина на вълната. А жълтата светлина, която участва в бялата - дневната, изобщо не им е необходима.
iivanov - майстор
Мисля , че се вкарвате в големи филми. Кой от вас , ламБаджии ,може да каже , какви са специфичните изисквания спрямо светлината на различните растения? И колко трябва да е продължителноста на осветяване? А правили ли сте с уред замерване на светлината ?
Щот да се правиш на Господ е сложна наука. :partyman:
ivanovbg - майстор
stani64 написа:
Не е така, тази технология - за червения и синия спектър на светлината е взета от космически технологии. В руския форум, който посочих, там много ясно е показано ефекта след изследвания за резултатите.

Защо например не ми се гърчат към слънцето, а вертикално нагоре към лампата, просто растенията реагират на определена дължина на вълната. А жълтата светлина, която участва в бялата - дневната, изобщо не им е необходима.
Така де, жълтата и зелената не им трябват на растенията, но на мен ми трябват за да видя реалния цвят на листата и стъблата, и навреме да хващам патологични промени. А е ясно , че е космична технология. Нали там си нямат контакт и АЕЦ и тока трябва да се пести :lol: :lol: :lol:

Та наличието на жълта и зелена светлина не помага, но и не пречи на растенията, но помага на градинаря!
kabel96 - специалист
iivanov написа:
Мисля , че се вкарвате в големи филми. Кой от вас , ламБаджии ,може да каже , какви са специфичните изисквания спрямо светлината на различните растения? И колко трябва да е продължителноста на осветяване? А правили ли сте с уред замерване на светлината ?
Щот да се правиш на Господ е сложна наука. :partyman:
Специфичните изисквания ги дава голямата фирма и иска пари за технологията.След 2 седмици мейли и покупка на промишлени семена но за друга култура дадоха и това което ме интересува.Продължителноста и др са платени както казах.Оказа се не толкова просто "тоест просто но пипкаво" в определен час иска определена температура,светлина и влажност и все различни.Мързела е двигател на прогреса и си направих едно компютър че да я върши вместо мен.
Изображение
Включва лампи мени температура в определени часове и тн.Тоест трябва нацяло да ме смени.И светломер имаме ама е Карл цайс и ми е набор и поръчах нов от ибея.Е не е като на колегата от темата с крушките ама догодина може и такъв дай боже.Та търся човек с СВЕТОДИОДНА led лампа около мен да си разменим по 4-5 контролни разсада и да видим разликата.Моите лампи пристигат в петък но са OSRAM 58W/77 FLUORA L.Такива препоръчаха от фирмата.
hidrazin - майстор
Абе мани компщтъро от разсадо бре. :-D
Човек с каква светодиодна ламба търсиш? Ако е от тези за растенията май аз съм единствения наблизо.
Пък и още не съм я пускал, защото не съм правил разсада. Мисля да го метна другата седмица.
Може да се менкаме малко разсад ама не знам доколко ще са верни резултатите. :?
:partyman:
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47

Тема "Разсад в домашни условия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: