• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
alsted - майстор
Стана ми интересно. Този разсад как се аклиматизира? "Примък-отмък" тук не върви (предвид огромното количество). Дали отгоре се открива? Доста пъти се захващам да си направя ранен разсад вътре и всеки път точно при аклиматизирането го изгубвам почти на цяло. Две-три години направо пропусках. Тази пак реших да пробвам. 33 кофички съм ги сложил в две тавички, които са лесни за местене. Надявам се по този начин да стане по-здрав материал. Оня ден ги оставих целия ден навън и са живи :-D
Прикачен файл:
Разсад- мобилно.JPG
Разсад- мобилно.JPG (94.09 KиБ) Видяна 4610 пъти
Та интересно ми е за тези в големите количества?
Svetoslavoff1 - майстор
Що бе, той човекът си е показал - след пикирането слага в отопляем парник да го наречем. А иначе и аз за около 60-70 корена след пикирането им правя примък-отмък от кухнята на терасата, а от април само на терасата.
infomar
Може ли да ми припомните до какви най-ниски температури могат да издържат нощем, поникнал разсад на домати и пипер?
Разсада се намира в не отоплявана оранжерия покрита с полиетилен - предполагаеми най-ниски температури 1-2 гр. над нулата нощем и 10-14 денем, за 2-3 дена?
ivanovbg - майстор
Абе по добре сложи един по малък тунел в оранжерията и разсада да е вътре. Моя е така и държи, но през деня го отвивам.
atanasov2004 - специалист
Привет на всички :) Колегата който пита за разсада - не слагай тунел-хамалогия излишна, покрий разсада с агривело
ще видиш какъв ефект има. Картофите съм засадил на 15.02.2014г под агривело-изникнаха и са високи 10-15см вече
предпазва от слана и затопля почвата. Доматите са засяти на 14.03.2014г в неотопляема оранжерия, и понеже нямам
кой да ги топли, за всеки случай съм пуснал по съвет на колеги от миналата година-един "макарон" от печка ЛЪЧ с последователно свързан термостат от бойлер от 0-75градуса, нагласил съм на 5 градуса да включи...
Ако колега имаш кой да открива и закрива оранжерията, вечер може да хвърляш върху найлона две стари одела, върши чудесна работа, но си е ангажимент да се открие сутрин....
Доматите 46 корена са вече с цвят :) но това е в Южна България, едно село близко до Димитровград, с топла почва
Маришки нанос...Перфекно за картоф, домат и фастъци...Има голямо значение типа на почвата и изложението на мястото. Успех! :)
Kiril8305 - специалист
Бях писал преди време - сега да се отчета какви съм ги изял и аз!
Тук сме пикирали 1300 корена в кофички които все още завивам в тунелче под основната оранжерия заради приятните Майски температури :rolleyes:

Прикачен файл

2014-05-07 13.29.22222.jpg
kuger - майстор
Аз си засадих семена краставица Саката, в кофички. Сложил съм ги в един леген, отгоре стъкло, и са винаги на вън. Кога има слънце махам стъклото, вече са на две листа.
Дадоха ми и домати Фантазия, пак в кофички, те са постоянно отвити и на вън, но са около и над 20 сантиметра високи.
Stefan_62 - майстор
Време е да засяваш доматите, на тази дължина ще се прихванат по-добре. :drinkers:
Kiril8305 - специалист
Бих искал да попитам , по кое време е необходимо да се започне с разстителната защита при домата?
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 47

Тема "Разсад в домашни условия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: