• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Johny - майстор
Бях засадил основно Гергана и Телеграф, но "изгоряха", маната ги съсипа. Макар че не бях единствения в махалата с подобни резултати, но явно малко съм пръскал. Жената иска "био", а след това купувам от пазара, дето не се знае те колко са пръскали..... Така че по-добре аз да ги обработвам, поне зная с какво и колко :)
ivanovbg - майстор
Може би нещата си зависят и от почвата. При мен си вървят. Почти не са пръскани - 1-2 пъти с листен тор, от време на време с отвара от кукуряк срещу листните въшки и това е. Не пръскам с нищо друго, че внучката сама си бере :) Малко преди да ги изскубя :
Изображение

После засадих уж за втора култура корнишон, но изкара до 3-4 краставички от растение и ги попари сланата. Изображение
Stefan_62 - майстор
Абе така е краставицата си иска пръскане и торене, но в нормите. Едно време дядо ми отглеждаше по един декар краставици /корнишони, издаваха ги в консервеният комбинат/ и ги пръскаше само с бордолезов разтвори и нямаше проблеми с маните. Поливаше ги през ден, но ги тореше само с размита оборска тор.
Stefan_62 - майстор
Добре де при вас кога падат тези слани, като гледам датата от снимките началото на август, то до есента има два месеца бе. Ти отдолу на почвата /в корените/ найлон ли слагаш или така ми се вижда
ivanovbg - майстор
Принципно трябва да се пръскат с препарати с много кратък карантинен период, че ... Аз ги берях почти всеки ден 2-3 килца, а поливах ежедневно. За торене само на есен с козя тор и садя спанака. Напролет заоравам останалите с малко NPK и садя краставиците. В оранжерията с доматите е същото, но там садя салатки лук и репички за тях. Не е хубаво да са в една и домати и краставици. Имат си различни изисквания за режима - влажност на въздуха, поливки. Когато ги гледах с доматите и аз имах проблеми. Затова от една стара шатра и малко арматура сглобих тази малката само за краставици.

П.П. Втората е към края на август. Миналата година за 6-ти септември за 2 дни падна през нощта под нулата. Все пак е 800-900метра надморска. После до края на ноември беше топло, но всичко умря за 1 ден - и оранжерията не ги спаси :sad: Да знаех да им пусна по един калорифер...

Почвата е мулчирана с мулч - отдолу е черен , а отгоре сребрист. Взех го по 10 ст метъра. Мотика не са виждали - само ножица :wink: Уж връщал лъчите нагоре листата двойно фотосинтезирали, а и гонел белокрилките - при нас такива няма. Поливането е капково - 100литра на ден на самотек. Изображение
Stefan_62 - майстор
Е височко е при вас, моята има второ оребрение за втори найлон /уж против слани се слагал/, но никога не съм слагал. Аз също съм с капково и тази година даже мисля да слагам таймер за поливане на цистерните, че понякога отцъствам няколко дена, а се налага поливка.Краставицата си иска вода и торчица иначе нищо не става, а вече сортовете кой каквито харесва. Тия дни мисля да залагам моите, че наближава време за сеитба, пък ще видим тази година какво ще берем :lol: :drinkers:
ivanovbg - майстор
Моите краставици са на 2-ри лист, нещо се разбързаха, а има 5 см сняг на вилата. Мислех за 1 април да гои садя. И мен ме подлъга този топъл февруари. Май и аз ще сея други - тези така ще си заминат :?

А ако се загледаш , аз моите краставици ги засенчвам от юни с мрежа иначе прегарят.
Stefan_62 - майстор
ivanovbg написа:
Моите краставици са на 2-ри лист, нещо се разбързаха, а има 5 см сняг на вилата. Мислех за 1 април да гои садя. И мен ме подлъга този топъл февруари. Май и аз ще сея други - тези така ще си заминат :?А ако се загледаш , аз моите краставици ги засенчвам от юни с мрежа иначе прегарят.
То не си избързал само ти и други колеги гледам, че са подранили. Аз понеже не гоня ранно производство ги залагам винаги около 10-15 март, а доматите и пипера началото на февруари, но тази година закъснях с 10-на дена, но до началото на май ще станат. Мрежата я видяхи щях да те питам, но пропуснах, каква е и от къде си я взел, аз на моята досега не съм и слагал, но пък затопли ли се стабилно времето отварям от двете страни оранжерията да се проветрява и така цяло лято.
ivanovbg - майстор
Проветряването е едно, но засенчването съвсем друго. Не помня сайта - иначе 30% засенчва. Гугъл изкарва много резултати. Питай само дали дават на килограм и колко метра горе долу се падат на кило. Има различна ширина.
То при мен се налага и за друго - лятото през нощта температурата само от 15 юли до 15 август е над 15 градуса, така че вечер затварям и сутрин отварям. А и с тази кратка вегетация трябва да избързам за да ям домати юни месец.

Аз пак ще ги насадя и ще ги покривам с агривело. Дано оцелеят, че салатката... :partyman:
shishkov78 - специалист
Ето ти моята тема за засенчването. Дано ти помогне. Поздрави!
viewtopic.php?f=29&t=42761&p=518830&hilit=засенчване+на+оранжерия#p518830
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 47

Тема "Разсад в домашни условия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: