• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Svetoslavoff1 - майстор
Тя жената се занимава с разсадите и каза, че сее за късно втората половина на юни. Като ви чета, май е малко късничко. Някак си много неравномерно вървяха - от някои корени успяхме да берем и узрели, но други си останаха на цвят и зелени завръзи. Става дума за навън, нямам оранжерия.
Stefan_62 - майстор
Малко късничко ги садите, пробвай тази година по-рано /края на май/. :drinkers:
infomar
Stefan_62 написа:
Svetoslavoff1 написа:
А кога най-късно залагате/сеете семенцата за разсад късни домати? Че нещо май все закъсняваме и слабо берем от сетите уж за късно.
А кога сееш семената за късни домати? Купи си семена за средно-рани или късни домати и ги залагай към средата на февруари. Към края на май ще е готов разсада за сеене. Аз в оранжерията сея средно-ранни сортове в средата на Април, началото на Май /зави си от температурите/ и бера домати да началото на Ноември, но и наблягам и на торенето с животинска тор /шербовам/ по време на вегитацията. :drinkers:
Подкрепям колегата. Миналата година засях доматите 25-ти април - 1 май и есента останах без домати. Тази година поне 2 седмици по-късно - средата/края май. Ще си купя 5-10 коренчета за ранни с цвят и толкова.
atanasov2004 - специалист
Привет :) Моя разсад от домати е засаден на 30.12.2014г, сега вече изниква-имам 20-30 коренчета изникнали, чакам да "кръстосат" и пикирам. След пикирането лека поливка с малко листен тор, пръскане с пулвелизатор с някакъв фунгицид. След като се прихване разсада го слагам в по хладна неотопляема но слънчева стая до прозореца...поливам по малко веднъж седмично. При слънчеви и топли дни го изнасям за 1-2 часа на вън на терасата да го подухва леко ветреца и напече слънце :) Така го калявам. Става въпрос за 50-60 корена, за малка домашна оранжерия на село....
Разсада се гледа в градски условия :-D Това е тръпката! По късно сея друг и друг, общо сея на три етапа - 20-25 март, 01-05 май и 01-15 юни общо
към 120-130 корена. Две къщи ядат вкусни домашни домати :-D Разбира се тези срокове са за Южна България, Хасковско, край река Марица.
stani64 - напреднал
Относно лампата, миналата година и аз си купих такава лампа, тъй като нямам южно изложение и градът ми е мъглив. Бях доволен от нея. Задоволи ми нуждите на площ от 1 кв. м. 150W e, включвам я с таймер денем и поддържам температура според фазата на израстване.

Прикачен файл

100_8981 (Copy).JPG
100_8981 (Copy).JPG (95.25 KиБ) Видяна 3159 пъти
stani64 - напреднал
а тук и снимки от разсада

Прикачен файл

100_9008 (Copy).JPG
hidrazin - майстор
stani64 написа:
Относно лампата.........на площ от 1 кв. м. 150W e, .....
Ами то при мен едва ли ще ми трябва площ повече от половин квадрат. Може и по-малко да е.
Ще я ползвам за 3-4 кутии от патрони за разсад. Затова взех само 25W ламба.
Освен това изложението е южно и има остъклена тераса. За съжаление там където ще са не се отоплява.
Просто ще ги сложа до прозореца в съседната гарсониера която не ползвам. Май ще трябва да помисля за отопление. :?
Тоя "кувьоз" гледам си го правил с найлон. Какво отопление използваш и каква температура трябва да се поддържа?
:partyman:
stani64 - напреднал
Направих го от сглобяемите рафтове, съединих един с друг няколко рафта за прозореца и стойките, обвих го с найлон и прилепих найлона с тиксо плътно за прозореца, така няма загуби.
hidrazin - майстор
Днес ми дойде ламбата. Добре свети на пръв поглед. Като остане време да я сложа ще снимам.
После ще видим дали има файда от нея. Май ще поръчам още една. Много добре изглежда.
А ти така и не каза нищо за отоплението. Кога, каква температура и с какво я поддържаш?
:partyman:
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 47

Тема "Разсад в домашни условия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: