• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
Хич и не си помисляй! Щом са прозрачни с кварцово стъкло, значи твърде вероятно да са бактерицидни.
Излъчват основно в ултравиолетовия спектър и са доста мощен източник на вредния озон.
Може да ги използваш само за стерилизация на помещение, като в това време вътре не трябва да има хора.
После задължително проветряване. Повече инфо - като кажеш какво пише на ламбите.
Не светят по същия начин. Само така ти се струва на снимките. По-горе съм писал.
Моята има 4 нормално червени, 4 дълбоко червени, два сини, един зелен и един бял светодиод.
От това дето прочетох, за растенията трябва основно червена и синя светлина горе-долу 3:1 в полза на червеното.
За по-равномерен спектър слагат и по някоя бройка друг цвят - зелен, оранжев, бял...
От лампите дето се ползваха (и май още се ползват) растението оползотворява около 35% от светлината.
При 1000W на квадратен метър сам може да сметнеш какви са загубите от електроенергия.
С диодите го дават оползотворяване близо до 100%. Значи с три пъти по-малка мощност ще свършиш същата работа.
Е всичкото това само дето съм чел. Тепърва ще се пробва. Освен това май още се проучва какви и колко диоди в различните фази.
За аквариуми е обратното - повече синя. Тая от ксерокса - не знам с какъв спектър е ама със сигурност няма да това, дето трябва.
И едните (прозрачните) и тези от ксерокса не ги пускай за дълго и НЕ ГИ ГЛЕДАЙ директно и дълго.
:partyman:
kuger - майстор
Интуитивно не посмях да ги държа дълго време включени. Интересно е, че тая кварцовата е с доста дебела "тел" на отоплението, и не запали нормално. Поне така си мисля. Получи се нещо, като тлеещ разряд.
Лампите са на село, не мога да дам данни, поне не сега.
Явно разсада ще си расте на дневна светлина.
Благодаря на hidrazin, знам, че от него ще получа адекватен отговор.
kabel96 - специалист
Явно неправилно съм питал.Мислех че някой тука има от двата вида лампи.Моя човек не го мисли.Там това вече му е легален бизнес а проблема му е че май той пробва продукцията.
stani64 - напреднал
hidrazin написа:
kabel96 написа:
Моля собствениците на тези лампи да напишат ЧЕСТНО какъв е ефекта ...
Ами ще напиша след като имам резултати ама няма да са много достоверни. Все пак ще я ползвам само да внеса допълнителна светлина.
Също така и да не ми се гъне разсада към прозореца и да се налага периодично да въртя кутиите. Та няма да е отглеждане в пълна тъмнина.
Пък твоя приятел ще си отглежда растенията .... докато го фанат. После ще гледа растения през едни такива прозорци с мрежи. Дебели мрежи. :weedman:
stani64 написа:
Моделът на лампата е този
http://www.alibaba.com/product-detail/N ... 07187.html
Благодаря за линка към руснаците. Ще падне голямо четене - близо 400 страници. :-D Ама няма как - ще се изчетат.
А твоята ламба не знам за колко си я взел ама в момента при китайците точно този модел е малко над 100$.
Аз взех само една от 24W ама май ще поръчам още една. Дойде доста бързо - за три седмици.
А ламбата е със следните диоди по 2W всеки:
660nm - 4бр
630nm - 4бр
450nm - 2бр
525nm - 1бр
700K - 1бр
Изображение
:partyman:


Не помня вече точно колко дадох, но около 240-250 лв. с доставката, но ги помолих да ми отчетат по ниска цена - фиктивно, понеже на митницата тук се плаща ДДС на обявената стойност. Иначе излиза по-скъпо.
kuger - майстор
Ааа, не! Че за тия пари ще купувам 10 години разсад. Не си струва парите.
stani64 - напреднал
kuger написа:
Ааа, не! Че за тия пари ще купувам 10 години разсад. Не си струва парите.
Аз гледам за декар и половина разсад, а през миналата година си беше скъпичък - 200 корена домати 200 лв, а тези лампи на практика имат безкраен живот - изплащат се за година. Аз я взех за площ.
Stefan_62 - майстор
И каква е далаверата от тези лампи :? , при положение, че разсада си става и без тях /и то не вярвам да е по-лош от този дето е правен под лампа/. И като чета, че някой дават по 240-250лв. за една лампа :? :lol: просто им се чудя на акъла , то дето казва "kuger" 10 г. може да си купува разсад човек за тези пари. Май всичко е елате ни вижте. :lol:
Stefan_62 - майстор
stani64 написа:
Аз гледам за декар и половина разсад, а през миналата година си беше скъпичък - 200 корена домати 200 лв
:? :? :?
Аз 90 корена ги сея на 50кв. /толкова ми е оранжерията, три реда по 30 корена/, пък ти 200 на декар и половина. При нас по-вече от 0.50 ст. разсада не се продава, даже в началото на май пада до 0.10-0.20 ст. корена.
nikolson - майстор
Стани е производител, при него времето е важно. Той ако вземе да бере, когато и ние, по-добре да не се захваща.
stani64 - напреднал
Отглеждам и патладжани, салата айсберг, целина, селъри, китайско зеле, просто ми е приятно да експериментирам нови култури, нехарактерни за страната и полезни. От друга страна не вярвам на пазара - няма гаранция, че семената са тези, които търся. На практика се изплати за една година.
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47

Тема "Разсад в домашни условия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: