Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
fbr - майстор
hidrazin написа:
Работи по друг начин - не е въртящ диск с ножове а е нещо като остро зъбно колело. На клипа се вижда принципа на действие.
На втората част от клипа се вижда машина със съвсем друг принцип на работа, а именно с конус, който не раздробява материала, а го реже на по малки парченца, което ми се вижда по-добър вариант при използване на материала за горене.

Прикачен файл

capture1.jpg
capture1.jpg (14.58 KиБ) Видяна 5328 пъти
Dessi2026 - специалист
По темата за листата четох в някакъв американски градинарски форум, че някой си беше събрал листата от дърветата в двора на купчинка и минал с косачката няколко пъти отгоре им. Ставали идеално - и за мулчиране, и за компостиране :)

Дано помогне това на някого, аз лично мисля да пробвам тази есен.
infomar
Технически това става... но някой ще каже ли това не влиза ли в противоречие с указанията листата да се изгарят, за да не се внасят зарази... Доколкото съм запознат от литературата, в тях се концентрират много паразити, въшки, и друга всякаква гад. :?
И аз се бях засилил да го правя, но за сега изчаквам компетентно мнение за целесъобразност.

Не мислете, че АМЕРИКАНСКИТЕ градинари са върхът на сладоледа, понякога са големи профани и тъпунгери. :lol: :lol:
ZMeyGorianin - майстор
След година и нещо някой може да има отговор на въпроса от горния пост :?:
А някави отзиви за дробилките които имате?
iivanov - майстор
За декоративни растения не знам, но за овошки и зеленчуци е противопоказно.Може да се направи номера, но остатъците трябва да се заровят чрез наораване.
kr1100 - майстор
ZMeyGorianin написа:
След година и нещо някой може да има отговор на въпроса от горния пост :?:
А някави отзиви за дробилките които имате?
Купих от Практикер полска листосъбирачка - 3 кВт.Днес я сглобих. Но листата по инструкция трябва да са сухи и още е рано за употреба. ВСичко в огъня после
hidrazin - майстор
Нещо такова ли?
http://praktiker-online.bg/product/8703 ... -mate.html
Имам някаква немска от три години. С нея събирам всякакви листа - сухи, зелени, жълти, червени... Няма никакъв проблем.
Проблем се получава ако тръгнеш да събираш листа от някоя локва. :shock: Вече ми оставиха една такава за "части" ама то от нея няма какво да се вземе де.
Ако листата са сухи ги засмуква от по-голямо разстояние и после като минат през турбината направо ги мели. Така и торбата събира повече.
С прясно окапали листа моята също си бачка. Ама торбата започва много да тегне. :partyman:

И отзиви за дробилката дето имам. Показал съм я на предната страница. Общо взето се оказва че всички дробилки от тоя тип са пълен таш...ак.
Работят перфектно с лозови пръчки без листа и точилки - прави клони без големи странични разклонения и листа. Например издънки от лешник, кестен...
Обаче с клони например от слива няма никакъв шанс, освен ако не си играете да подбирате и кастрите клоните. Просто хвърляте няколкостотин лева на вятъра.
:partyman:
kr1100 - майстор
да такава скорост до 270 км/ч ,3 кВт,регулируеми обороти,торбата забравих колко л.Перката е пластмасова /от далечен поглед ми прилича на полиамидна , но н есъм сигурен. За гардена бях чел, че има модел с метална перка /турбина/..Клоните не са проблем..Тънките за тор /калиева/- горене и пресяване на пепелта. По-дебелите разфасоване със Закса /кило и 300 вт ел. с къса шина ,мока лека за работа с 1 ръка, макар,че е мн. дърт модел отпреди 1993г./Сакс Долмар 235/, Нарзани се стифират и заминават за казаня, лютеници и т.н.
Иначе е мъчение събиране на листа с тармъка и влачене до огъня.Особено е важно за ореховите - не гният лесно.
themask - специалист
kr1100 написа:
да такава скорост до 270 км/ч ,3 кВт,регулируеми обороти,торбата забравих колко л.Перката е пластмасова /от далечен поглед ми прилича на полиамидна , но н есъм сигурен. За гардена бях чел, че има модел с метална перка /турбина/..Клоните не са проблем..Тънките за тор /калиева/- горене и пресяване на пепелта. По-дебелите разфасоване със Закса /кило и 300 вт ел. с къса шина ,мока лека за работа с 1 ръка, макар,че е мн. дърт модел отпреди 1993г./Сакс Долмар 235/, Нарзани се стифират и заминават за казаня, лютеници и т.н.
Иначе е мъчение събиране на листа с тармъка и влачене до огъня.Особено е важно за ореховите - не гният лесно.
Може да е от бирата ама аз нищо не разбрах от този пост :)
kr1100 - майстор
themask написа:
kr1100 написа:
да такава скорост до 270 км/ч ,3 кВт,регулируеми обороти,торбата забравих колко л.Перката е пластмасова /от далечен поглед ми прилича на полиамидна , но н есъм сигурен. За гардена бях чел, че има модел с метална перка /турбина/..Клоните не са проблем..Тънките за тор /калиева/- горене и пресяване на пепелта. По-дебелите разфасоване със Закса /кило и 300 вт ел. с къса шина ,мока лека за работа с 1 ръка, макар,че е мн. дърт модел отпреди 1993г./Сакс Долмар 235/, Нарзани се стифират и заминават за казаня, лютеници и т.н.
Иначе е мъчение събиране на листа с тармъка и влачене до огъня.Особено е важно за ореховите - не гният лесно.
Може да е от бирата ама аз нищо не разбрах от този пост :)
кое ?
1. то е за скоростта, мощност регулируемиобороти,торба. Уточнение, че перката на турбината не е метална, като 1 модел на Гардена.
2.Клоните ги горя и пепелта използвам за тор /калиева/. По тънките клони разфасовам с ел.резачка -указания тип /лека и удобна за дълга работа с 1 ръка/.Ако не знаеш думите стифиране, казан , лютеница Ок/
За пояснение батериите на клавиатурата ми бяха почти умряли. Пиша, а има реакция след минута . Съжалявам,че не съм ги сменил преди да пиша поста.

Тема "Съвет за градинска дробилка с цел мулчиране." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: