• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 29
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nv952 - майстор
Малко обновление на снимковия матрял. :)
ИзображениеИзображениеИзображение


И едно попълнение от преди няколко месеца :wink:
Изображение
stenmark - специалист
Колко разпръсквача работят едновременно.Това за инфо с вода от мрежата как е.
nv952 - майстор
stenmark написа:
Колко разпръсквача работят едновременно.Това за инфо с вода от мрежата как е.
8
по два от всеки вид.
17А
12А
15А
10А
От начало минава малко (около 10 15 сек) докато започнат да работят всички.Иначи всичко е 6 със налягането и дебита в мрежата :)
nv952 - майстор
Има ли надежда тревата да стане зелена като на по горните снимки. :?: или до де е време да сея нова.Имам малко семе тъй че не е проблем.Питам от рано,че да мога да избегна мравките.
Така стана "благодарение" на дзвера ми....наречен куче. :axe:
Изображение
k88 - специалист
Здравейте колеги ето и моят случаи.Имам кладенец с вибрационна потопяема помпа която изпомпва 3 м3/h на около 10 метра от двуетажната ми вила,гаражът на вилата е залепен за нея а под гаража съм изкопал канал за колата в който ще вкарам цистерна за питейна вода 1 тон.До цистернат водата ще идва от сегашната помпа а след това искам да имам хидрофор достъчно мощен да захрани двете бани и 12х7 м раиграс с праскачки.Спрял съм се на този модел какви мнения имате и достатъчен ли ще ми е http://vodnipompi.net/%D0%BC%D0%BD%D0%B ... s-mq-3-45/

http://www.aquapump.net/product/98
nv952 - майстор
k88 написа:
Имам кладенец с вибрационна потопяема помпа...
Тази ти помпа и кладенец е много зла комбинация според мен. :?
Знам че тези помпи запушват кладенеца.
k88 - специалист
8-[
Последна промяна от k88 на пон апр 20, 2015 12:53 am, променено общо 2 пъти.
k88 - специалист
Този хидрофор няма да има нищо общо с кладенеца той ще засмуква вода от цистерната 1 тон ,а водата до цистерната се вади от вибрационна потопяема помпа с дебит 3 кб/ч
Въпросът ми е какав дебит ще озразходвам за тези 84 кв.м райграс за да знам с къкъв дебит хидрофор ми трябва за баровете ми е ясно,че трябва да са над 4.5
hidrazin - майстор
k88 написа:
... питеина вода,а водата от кладенеца се вади от вибрационна потопяема помпа с дебит 3 кб/ч.
Въпросът ми е какав дебит ще озразходвам за тези 84 кв.м райграс за да знам с къкъв дебит хидрофор ми трябва за баровете ми е ясно ,че трябва да са над 4.5
Точно тази вибрационна в кладенеца е проблемна. Та nv952 е прав в дадения случай.
А какъв дебит ще Озразходваш :lol: , не е ясно. Зависи от проекта на напоителната система.
Той пък зависи от дебита който може да си позволиш.
Аааа..., да не забравя. Пиши грамотно!
:partyman:
k88 - специалист
hidrazin написа:
k88 написа:
... питеина вода,а водата от кладенеца се вади от вибрационна потопяема помпа с дебит 3 кб/ч.
Въпросът ми е какав дебит ще озразходвам за тези 84 кв.м райграс за да знам с къкъв дебит хидрофор ми трябва за баровете ми е ясно ,че трябва да са над 4.5
Точно тази вибрационна в кладенеца е проблемна. Та nv952 е прав в дадения случай.
А какъв дебит ще Озразходваш :lol: , не е ясно. Зависи от проекта на напоителната система.
Той пък зависи от дебита който може да си позволиш.
Аааа..., да не забравя. Пиши грамотно!
:partyman:
Съжелявам за правописа от телефона пиша... добре ако сложа някъкъв филтър преди дистерната а и все пак аз несъм я пуснал до доло а е на 30 см от
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 29

Тема "Автоматична поливна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: