• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kalin72 - майстор
При мен метода за затапване на края на лентите с парче работи, тече съвсем слабо, но и то не се губи, има какво да напои :) Налягането съм ограничил на 1.7 атмосфери, поне такъв ограничител ми продадоха с лентовия маркуч. Инак в градската ВиК мрежа е 1 атм (по манометъра на автоматичната пълначка на парното), намалиха го заради многото загуби...
kuger - майстор
Отчет за капковото:
Първото и най-важното, икономия на вода. Икономисах поне 60% от ползваната преди вода. По-точно - след засичане на водомера.
Второ, ходих си спокойно по задачи за по няколко дена, без да мисля за поливане.
Трето, спокойно си влизах из редовете след поливка, до сега беше мисия невъзможна.
Четвърто, програматорът от Лидл се представи повече от отлично, сезона с един комплект батерии, още държат.
Сигурно има и други ползи, за които не се сещам.

Днес разглобих всичко, промих маркучи, кранчета. Кранчетата ще оставя на маркуча, не ми се експериментира с гумените уплътнения. Проблем ще ми е съхранението на дебелия маркуч /много дълъг/. Май ще го режа, а догодина ще добавям снадки. Ще го съхранявам в гаража, а там има паткани, дали няма да го повредят?
Капковият маркуч не е мръднал, измих го и ще го ползвам и следващата година /може би :-D /
Доволен съм, съжалявам, че съм блял баирите толкова години :shock:
hidrazin - майстор
kuger написа:
Доволен съм, съжалявам, че съм блял баирите толкова години :shock:
Добре дошъл в групата на Шаро! :-D Сега ще трябва да се самоцитирам:
hidrazin написа:
Аз никога не бих се върнал на поливане с маркуч във вади. Отнема много време и труд. Пък и мързела е двигателя на прогреса. :-D
:partyman:
Който пробва веднъж, никога няма да се върне към маркучите и ще се такова на мама защо е блял токова време. :shock:
:partyman:
kuger - майстор
hidrazin написа:
Добре дошъл в групата на Шаро! :
Който пробва веднъж, никога няма да се върне към маркучите и ще се такова на мама защо е блял токова време. :shock:
:partyman:[/quote]
Добре заварил!
+10, много точно!

пп: Без ваша, и по-точно твоя помощ, щях да се лутам доста!

Изображение
nv952 - майстор
hidrazin написа:
Който пробва веднъж, никога няма да се върне към маркучите и ще се такова на мама защо е блял токова време. :shock: :partyman:
Така и не разбрах как и мен навихте за капково на пролет. :-D
hidrazin - майстор
nv952 написа:
Така и не разбрах как и мен навихте за капково на пролет. :-D
:shock: Амиии... Сакън! Недей! :-D
:partyman:
nv952 - майстор
Спокойно бре.Тоя път няма да има много въпроси. (да се надяваме) :lol:
themask - специалист
Образи :-D
И аз тази година ентусиазирано купих маркуч и капкообразуватели за едни 50 туи, но така и не стигнах до него, предвид почти ежедневното небесно поливане. Явно ще има свежи проекти идната пролет. :partyman:
hidrazin - майстор
Ми ти да не си мислиш че аз съм ползвал напоителната система това лято? Има-няма сумарно да е работила месец за целия сезон.
Май такова дъждовно лято не помня. Даже на места земята позеленя - хвана мъх и то дебел. :shock: А почвата при мен е като цедка.
Половин час след дъжд може да копаеш без да се накаляш. :lol:
:partyman:
kuger - майстор
hidrazin написа:
Ми ти да не си мислиш че аз съм ползвал напоителната система това лято? Има-няма сумарно да е работила месец за целия сезон.
Май такова дъждовно лято не помня. Даже на места земята позеленя - хвана мъх и то дебел. :shock: А почвата при мен е като цедка.
Половин час след дъжд може да копаеш без да се накаляш. :lol:
:partyman:
Пък аз, нали си нямам датчик за дъжд, дебнех да спра поливката кога е мокро или вали. Ама пак по-добре от теглене на маркуч, хапане от комари и загуба на ценно време за ракия :-D, особено за последното.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: