• 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stefan_62 - майстор
От къде ще пълниш бидона с вода?
diksilend - специалист
Stefan_62 написа:
От къде ще пълниш бидона с вода?
От геран .
Stefan_62 - майстор
diksilend написа:
От геран .
Ами тогава нямаш проблем, ако нямаш по-голям съд просто допълвай този и поливаш докато ти хареса. А защо не помислиш за директно поливане от герана, има доста написано за това във форума.
diksilend - специалист
Помпата е вида 5 дават и 2 кубика и нещо на час.Според мен няма смисъл да върти напразно за толкова малко.
hidrazin - майстор
diksilend написа:
Помпата е вида 5 дават и 2 кубика и нещо на час.Според мен няма смисъл да върти напразно за толкова малко.
Много бъркаш. Какъв ти е дебита на капковия маркуч? Колко литра пуска всеки капкообразовател на час?
Няма как да си вадиш заключения кое има и кое няма смисъл без да си направил елементарни сметки.
:partyman:
diksilend - специалист
hidrazin написа:
diksilend написа:
Помпата е вида 5 дават и 2 кубика и нещо на час.Според мен няма смисъл да върти напразно за толкова малко.
Много бъркаш. Какъв ти е дебита на капковия маркуч? Колко литра пуска всеки капкообразовател на час?
Няма как да си вадиш заключения кое има и кое няма смисъл без да си направил елементарни сметки.
:partyman:
То най вероятно няма да се полива всичко на веднъж 1.14 л.ч. пише.Доматите и пипера не се поливат всеки ден.
Stefan_62 - майстор
Не разбирам много от това, но ако сложиш един регулатор на налягане / от помпата към капковото/ мисля, че ще се получи. Моето капково си е най обикновено от пластмасови цистерни се захранва, но братовчед ми го е свързал към помпата с регулатор и няма никъкви проблеми. Все пак виждам, че "hidrazin" по ги разбира нещата с помпите и се надявам да ти обясни точно как да стане.
diksilend - специалист
Stefan_62 написа:
Не разбирам много от това, но ако сложиш един регулатор на налягане / от помпата към капковото/ мисля, че ще се получи. Моето капково си е най обикновено от пластмасови цистерни се захранва, но братовчед ми го е свързал към помпата с регулатор и няма никъкви проблеми. Все пак виждам, че "hidrazin" по ги разбира нещата с помпите и се надявам да ти обясни точно как да стане.
Въпроса е в това,че мотора ще работи като за 2.5 кубика а аз ще използвам половин кубик примерно.
miroki - майстор
diksilend написа:
Колеги 400 литра бидон да ли ще стига за едно напояване на 10 реда по 10 метра .Капко образователите са през 10 см .Ще се поливат домати,краставици и пипер.
За толкова маркуч се пада, че ще поливаш 20 мин. с 400л. Което ще рече, по 380 грама на капков отвор. Ако е под налягане. В случая бидон, няма достатъчно налягане, вероятно ще е на половина. Тъй-като са през 10 см, а корена на домата е около 30 ще има 4 капко отделитея на корен или 4*0,380= 1,5 литра. Но както споменах ще е на половина най-малко или около 700гр. вода.
Просто ще пълниш бидона 2-3 пъти, когато поливаш всичко. Ако си там.
Пипера и чушките не са постоянно, така, че за домати и краставици ще ти стига.
Помпата ти не е с много голям дебит, 2 кубика е добре. Това написан или мерен дебит е? Реално е по-малко. Моята е 100л/м ( 6 кубика, а реално 60л/м 3,6 м3. Което е наполовина.
На теб в случая ти трябва 1,140 кубика. Но за всичко. Малко над половината на помпата ти. Може да я вържеш към капковото и да поливаш някоя леха с друг маркуч.
Но ти трябва регулатор налягане +задължителния филтър.
п.п Видях, че вида 5 я дават 25 м което е 2,5 атм. Ако от водната повърхност до нивото на двора е над 6-7 м. може и да не ти трябва регулатор. Виж все пак до какво налягане държи маркучът, моя е до 2,5 атм.
hidrazin - майстор
diksilend написа:
Въпроса е в това,че мотора ще работи като за 2.5 кубика а аз ще използвам половин кубик примерно.
Няма да работи като за 2,5 кубика а като за толкова, за колкото извади.
Защо така? Ами защото Вида 5 е центробежна помпа а те се разтоварват когато им дадеш изхода на "късо".
Обяснено по друг начин - ако на изхода сложиш кран и го затвориш, помпата ще консумира само колкото и стига да покрие загубите.
А загубите са само за преодоляване на триенето и отделената топлина.
С една дума консумацията на такава помпа зависи основно от това, колко вода ще извади.
Ако ти вади 2 кубика на час ще консумира горе-долу максимално количество енергия.
Ако ти вади 0,5 кубика на час, консумацията ще е доста по-малка.
Каквото и да решиш не забравяй филтър на входа на капковото. Дори и от бидона.
:partyman:
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: