• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stefan_62 - майстор
ivanovbg написа:
Това ще му е хептен сложно за изработка.
Иванов изобщо не ми е слажно за изработка, нито принципа на люлеене на патето /такова имах преди 40г./ нито системата със съдове :lol: . Явно четеш повърхностно постовете и не влагаш усилие за какво иде реч :? . Сто пъти писах, че става въпрос за поливане за кратък период и на определени зеленчуци, за система която ще се използва примерно един път в месеца, 4-5 пъти през сезона.
Не виждам смисъл да си губя времето за направа на такива системи, още по-вече че според мен е ефективна при поливка на един вид зеленчук /примерно краставици през ден/, а какво правим когато съвпаднат поливките и с тези на доматите и пипера и ми трябва по-вече вода. Ще трябва да слагам един тон цистерна на два метра, че да пълни допълнително долните съдове ли. На сегашния етап и тази която имам ми върши перфектна работа /цистерна, кран, маркуч и поливане/. До тук спора беше стават ли или не програматорите за напояване с почти нулево налягане, е разбра се благодарение на "hidrazin", че не стават. Ти ако искаш си направи и вятърна мелница да поливаш с нея. Нищо лично :partyman:
hidrazin - майстор
ivanovbg написа:
Хидразине, водата е майката на тока бре. А крушата не пада по далеч от...Затова казват че тока тече. Първия ток го е родила вода бре. Даже електрическите животни са водни.... Жалко че не си учил достатъчно. Много жалко :cry:
:partyman:
Ех Иванов, Иваноооов ... колко мъка има по света. :goodman: Искаш ли да оставим на другите да преценят кой колко е учил?
:partyman:
ivanovbg - майстор
Stefan_62 написа:
До тук спора беше стават ли или не програматорите за напояване с почти нулево налягане, е разбра се благодарение на "hidrazin", че не стават. Ти ако искаш си направи и вятърна мелница да поливаш с нея. Нищо лично :partyman:
Нама да споря с тебе, но далеч преди Хидразин да се включи в полемиката, колегата moreno и аз ти казахме че не става. Останалото си беше твой напън, защото не ти се искаше да го приемеш, докато Хидразин не ти прати картинката, която ти би извадил от Гугъл за секунди ако не те мързеше и беше помислил как работи.

Та нищо лично и от мен :partyman:
hidrazin - майстор
Е ами той искаше да разбере ЗАЩО не става. Да беше му извадил ти картинката още преди 4 страници. И не само да я извадиш, ами и да беше му я обяснил.
Така щяхме да си спестим доста излишни постове, пък и аз нямаше да си троша пръстите да обяснявам принципа. :-D
Често хората искат аргументи, а не само - "При мен не става, значи и при тен няма да стане."
:partyman:
ivanovbg - майстор
Сега разбра ли защо са толкова дебели учебниците? Те затова и надебеля темата :lol: :lol: :lol:
И си е вярна поговорката: На най простия селянин са му най големи картофите.
Защото като му кажат че нещо не става, той не чака да му обяснява защо не става така, а си хваща мотиката и отива да си ги копа :-D
:partyman:
iivanov - майстор
Ех, Иванов, Иванов...Софиянец си и софиянец ще си останеш.Картофите с поливане стават големи, не с кОпане. :-D :partyman:
stiv1961 - майстор
iivanov написа:
Ех, Иванов, Иванов...Софиянец си и софиянец ще си останеш.Картофите с поливане стават големи, не с кОпане. :-D :partyman:
Пък вас двамата постоянно ви бъркам :-D
ivanovbg - майстор
iivanov написа:
Ех, Иванов, Иванов...Софиянец си и софиянец ще си останеш.Картофите с поливане стават големи, не с кОпане. :-D :partyman:
Аз съм учено гражданче дето чете книжки с поговорки. Змам ли как се гледат картофи ... :lol: :lol: :lol:
iivanov - майстор
stiv1961 написа:
Пък вас двамата постоянно ви бъркам :-D
Ами да! Нормално е старите форумни мастии да бъркат младите кучета. :-D :partyman:
nakatasan - специалист
Здравейте, можете ли да ми кажете марка електрически клапани с времево програмиране на отварянето и затварянето на клапана. Идеята е в определен час да се отвори клапана и да се наполее градината.
Поздрави
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: