• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
miroki написа:
По-добре с 24 часов таймер за 10 лева.
По добре, ако пуснат в ЛИДЛ пак таймер. Купих не помня 2010 или 2011г на под 7лв на "Силвер крест" Сега е в бойна готовност
swot - специалист
kr1100 написа:
miroki написа:
По-добре с 24 часов таймер за 10 лева.
По добре, ако пуснат в ЛИДЛ пак таймер. Купих не помня 2010 или 2011г на под 7лв на "Силвер крест" Сега е в бойна готовност
Е вече е 45 лв :sad:
kr1100 - майстор
swot написа:
kr1100 написа:
miroki написа:
По-добре с 24 часов таймер за 10 лева.
По добре, ако пуснат в ЛИДЛ пак таймер. Купих не помня 2010 или 2011г на под 7лв на "Силвер крест" Сега е в бойна готовност
Е вече е 45 лв :sad:
грешиш .Таймер не е пускан скоро. Цифров дисплей на 2 реда бутони елипсовидно заоблени по 4 или 5 на ред на 2 реда. и контакт отпред, отзад щепсел.Тъмносив на цвят
miroki - майстор
Аз имам 2, един такъв и един подобен. Но не съм мислил да ги пробвам.
То с този дъжд капковото не мога да пробвам :)

Изображение
Тези са по 5,45 лв. Но не могат на по-малко от 15 минути да се пускат, ако на някой му трябва по-малко. Едва ли ще му трябва, но все пак.
hidrazin - майстор
kuger написа:
hidrazin, сега стана ли ясно защо при мен е пълно с кранчета? Въртят се в началото, докато се настрои системата, така си минавам с един кръг, а и двора си ми е "дворче" :-D
Харесва ми системата с контролер и ел.клапани, ама като гледам да има сеитбообръщение, става много тегаво.
Сега пак стана ясно че толкова кранчета са напълно излишни. :-D Няма смисъл от тях бе човек! Какво да и настройвам на системата?
Къде да пуска повече и къде по-малко ли? [-X
Примерно доматите не е добре да се поливат всеки ден макар и по малко. Трябва си поливане 1 или 2 пъти в седмицата.
В период на активно бране и голяма суша може да се стигне до 3 пъти в седмица. Повече не.
А каво ще стане с краставиците ако не ги поливаш 2-3 дена?
miroki написа:
Т.е. какво още прави този програматар
Освен, че пуска и спира водата, как я регулира за различните кръгове?
Какво друга прави ли? Ами ето някои неща - говоря за моя програматор.
1.Мога да си наглася времето за всеки кръг с точност до една минута. Единия примерно 10 минути, другия 25 минути...
2.Мога да му свържа датчик за дъжд. Като завали да ми спира напояването. Ще го пусне отново чак когато трябва.
Ако е валяло малко може да го пусне още следващия ден. Ако е валяло много - след 1-2-3 дена.
3.Мога да му задам кой кръг гога да го пуска. Примерно краставици всеки ден а домати примерно само в сряда и събота.
4.Мога да му правя сезонни настройки само с няколко натискания на копчетата в интервал от 10 до 150%.
Демек - когато си задавам времената за отделните кръгове, това се прави за 100%.
Ако почне дъждовен сезон може да му задам 50% или 75%. Той автоматично ще намали времената на всички кръгове до тези проценти.
Ако пък стане сушаво и го сложа на 150% ще ми увеличи времената на всички кръгове с 50% - вместо 10 ще полива 15 минути.
5.Може да управлява 6 кръга (клапана) плюс един главен клапан.
Вместо главния клапан може да свържа контактор и той да ми пуска помпата.
6.Мога .... още някои неща ама за сега не ми трябват. Пък и са си малко гъзария. Например дистанционно управление или соларен сензор за коригиране на процентите на напояване. :-D
И тва ако е малко.....
:partyman:
kuger - майстор
Всичко е хубаво, де го пишеш, ама свършено, факт. Има си недоделки системата ми, но няма да правя корекции, не и сега. Вече е направена, дадени са пари за нея, да бачка и да ги избива.
Маниак съм на тема електроника, но финикийските знаци, мамка им :sad:
hidrazin - майстор
kuger написа:
Всичко е убаво, де го пишеш, ама свършено, факт. Има си недоделки системата ми, ...
Е споко де. Лошо няма. Разбира се че сега няма да правиш никакви промени. Нали си бачка.
Пиша ги тези неща не само за теб. Кой както и колкото може. Пак е по-добре от маркуча в лехите и да дебнеш в мрака с мотиката. :-D
Пък и покрай всичките тези писаници за догодина може да ти хрумне някое подобрение на системата.
:partyman:
kuger - майстор
hidrazin написа:
kuger написа:
Всичко е убаво, де го пишеш, ама свършено, факт. Има си недоделки системата ми, ...
Е споко де. Лошо няма. Разбира се че сега няма да правиш никакви промени. Нали си бачка.
Пиша ги тези неща не само за теб. Кой както и колкото може. Пак е по-добре от маркуча в лехите и да дебнеш в мрака с мотиката. :-D
Пък и покрай всичките тези писаници за догодина може да ти хрумне някое подобрение на системата.
:partyman:
Определено! Като си спомня как са ме яли комарите, и вместо да си пия питието, дремя в градината....
А, че ще ми хрумне нещо, е сигурно :-D , обичам да експериментирам. Все съм се набутвал, та тук ли няма :?
Майната му, важното е да сме добре, наздраве :partyman: :drinkers:
ivouz - специалист
Програматорчето от Лидъл се оказа пълен таш...к.Не можах да го накарам да работи! Пет пъти прочетох книжката, десет пъти го пробвах е, няма.Отваря, изплюва половин литър вода и толкова
след това се чува че затваря.Просто не пуска и не пуска водата нататък .Ще го връщам !
Ако някой вече го е пробвал да сподели?
kuger - майстор
ivouz написа:
Програматорчето от Лидъл се оказа пълен таш...к.Не можах да го накарам да работи! Пет пъти прочетох книжката, десет пъти го пробвах е, няма.Отваря, изплюва половин литър вода и толкова
след това се чува че затваря.Просто не пуска и не пуска водата нататък .Ще го връщам !
Ако някой вече го е пробвал да сподели?
Да беше ми го пратил за моя сметка?
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: