• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
докера - специалист
Или нарязваш парченца от остатъците от лентовия маркуч / без капкообразуватели/ , прегъваш края на всяка отводка и напъхваш прегънатото в парченцата .
Виж как става в това клипче - към 1.15 мин. http://www.youtube.com/watch?v=yUvOiKe3k40
kuger - майстор
Лепиш, с ръба на ютията.
hidrazin - майстор
докера написа:
...Виж как става в това клипче - към 1.15 мин...
И това е добро решение. Само ползвай добре наточени свредла, че тоя пич като го гледам само за дупки ще му замине ден. :-D
:partyman:
kalin72 - майстор
Оказа се, че нипел 637 е за меки тръби PE, и смених поръчката за 638, с гумичка, за твърди PE тръби...обаче в каталога пише за тръбите от ф40 нагоре, пък моята тръба е ф25...каката от магазина рече, че нямало проблем, ама да попитам и вас, дали ше станат?
Изображение
kalin72 - майстор
Пристигнаха ми фитингите, и както и предполагах, не мога да пробия дупка ф15 на ПЕ тръбата...тоест, пробива се дупка, но не е с правилни размери, и гумичката не уплътнява.
Вашия съвет какъв е?
ivanovbg - майстор
Или се научи да пробиваш с правилни размери, или опитай с ф14. :wink: :partyman:
kuger - майстор
ivanovbg написа:
Или се научи да пробиваш с правилни размери, или опитай с ф14. :wink: :partyman:
Да бе, само отворите стават шестостен.
ivanovbg - майстор
Много вероятно :lol: :lol: :lol:
Аз ползвам такова ф14 и нямам проблем :partyman: Изображение
kalin72 - майстор
Същия вид свредло ползвам, ф15, но краищата на дупката са разръфани. Свредлото е ново, нищо друго не е пробивано с него. Не може да се каже, че не умея да пробивам дупки, все пак не съм с две леви или заврени някъде си ръце :)
ivanovbg - майстор
А защо 15? На мен ми казаха с 14. А за да ти стане гладък среза подбери подходящите обороти. Желателно е със стойка и менгеме. Аз ползвах подобна българска от едно време с нейното си менгеме. Стават перфектни дупки. С едно шише с дупка охлаждаш с вода.
Изображение
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: