• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
s_toshkov - специалист
hidrazin написа:
Стига бе.
магазини за водопроводни части Варна
:partyman:
:sad:

да си призная срам ме е от себе си ........
hidrazin - майстор
:? Ми то си е за срам. В кой да е чешмиджийски магазин да влезеш сигурно ще има. Сега разбирам да става дума за някое село като моето, дето половината е вилна зона а другата половина едва ли има 100 човека и няма къде едно кафе да изпиеш .... ама за Варна???
:partyman:
dadko - майстор
Нещо ми се затри мнението, което писах...
Та- троумях се за лидълския програматор за поливане, тъх като реших, че ще пускам капковото ръчно, но сега съм на друго мнение и ще слагам контролер...
Поръчах от OLX един програматор на Gardena,
Прикачен файл:
Gardena_programator T14e.JPG
но се оказа, че не може да се програмира в широки граници и специално този има само 13 програми, които могат да се избират и няма възможност за задаване на времената за поливане и промеждутъците между тях. най-дългата е един час на денонощие...
Прикачен файл:
programm.JPG
Разгледах и други програматори на Gardena и тези в ниския ценови клас осигуяват настройване на цикъла за поливане до два часа дневно. Тъй като разполагам с капков маркуч с дебит на капкообразувателите 2L/ h-(капкобразувателите са през 20см.) ми се струва, че няма да са достатъчни тези два часа на деноощие. Ще напоявам домати, краставички, тиквички и малко пипер. Колко време горе- долу ще е необходимо за една поливка. Разбирам, че зависи от много фактори, вида на почвата, климата... В района на София е градинката.
kuger - майстор
За любопитните, инструкцията на florabest - програматор за поливане
http://dox.bg/files/dw?a=2b1d77595b
dadko - майстор
Полезна информация, но лидълския програматор го пускаха преди два месеца, количествата отдавна са изчерпани, а който си е купил- едва ли ще си го продава...Яд ме е, че не го взех, ама - какво да се прави.Никак не е лош, времето, което му дават: Run time от 1~958 min
А програматорите от този клас са с доста по- високи цени. Аз търся нещо около тези 50 лв., тъй като градинката ми е малка, не, ами много малка. Хареса ми един израз: "магаре не може да се отъркаля в нея". Та- искам да мина с възможно по- малко разходи.
kuger - майстор
Дано пак го пуснат, аз бях на село и молих приятели за услугата да ми го купят.
По принцип съм си постоянно на село, но има и отсъствия по 3-5 дена. За тогава ще ми е най-нужен, да не ми стават краставиците като бейби сачи кренвирши. :-D
Из село масово поливат по "капков" метод. Пиша в кавички, защото, като гледам, май на струйка върви водата, ама поне е на корена, не пълни вада. Не ползват тройници за отклоненията по вадите. Ползват от черния, мисля полиетиленов маркуч, дупчат, слагат нещо като снадка, направо я набиват в отвора, на нея кранче и плоския капков маркуч.
Е, аз ще модернизирам с програматор и регулатор налягане.
mirix - специалист
Като гледам ползвате евтини технологии - зелен маркуч и тетки.
Аз миналата година поливах около 800 м2. зеле през 2 дена пусках за по 2-3 часа деректно помпата от кладенеца.
Тази година сложих и на дядото на оранжерията 4 реда х6 метра, само че аз ползвам от тазиа черната водопроводна тръба За голямата градина в къщи сложих фи 40 а за оранжерийката фи 30. От едната страна слагам тапа. с 12 мм. бургия ако не се лъжа се пробуваха отвори за водоземките и от тях хващам кранчетата.
На дядото се полива от водопровода. Пусках спирах пипах маркуча и на края достигнах до едно положение на отваряне на крана. След 2 часа и половина набих една клечка около 25 см, влезе като у тях си. Може би ако беше по дълга клечката щеше да влезе и по вече
angel_ov - специалист
mirix написа:
Като гледам ползвате евтини технологии - зелен маркуч и тетки.
Е за 5 реда зарзават от НАСА технология да взема?!
kr1100 - майстор
s_toshkov написа:
nakatasan написа:
Има преходници, отиваш в тръбарски магазин и казваш двата размера, би трябвало да са стандартни и да има преходници, за да се свържат. Като цяло от цолови размери не разбирам.
Кажете моля ви къде има такива магазини във Варна , или верига магазини където мога да открия такива преходници
1."Орекс "- точно под ВиК на ъгъла. Има си мострена зала и е добре зареден.Имат и голям склад магазин по пътя за Каменар в ляво на около 150м от бизнес парк "Пчелина"
2.магазин е "Филбо" на крайезерния път , но с високи цени
3-ти магазин "Рувик" - кръговото под "Метро" в посока града в ляво.
4 ти " "Бояна" - от кръговото под Метро в посока езерото ,след "кораба' -една стъклена постройка в ляво на Т обр. кръстовище , на около 50 м от кръстовището в дясно се пада , веднага след изхода на "Примекс".
Като цяло препоръчвам 1.
dadko - майстор
Лидълския програматор се появи в продавалника.
http://olx.bg/elektronen-programator-za-voda-i48430581
Цената, която му искат няма да коментирам, всеки може да си определя каквито цени иска. Но за тези 200 лв може да се вземе програматор, доста по- добър от този на florabest.

Прикачен файл

programator_lidl.JPG
programator_lidl.JPG (96.01 KиБ) Видяна 2322 пъти
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: