• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
themask - специалист
Ибаааа :shock:
На Rainbird са по-евтини програматорите :)
hidrazin - майстор
Ба не ба, и на Hunter истинските програматори са по-евтини от тая играчка.
:partyman:
kalin72 - майстор
Виждате ли снимките?
https://www.dropbox.com/s/9vh4tklomfk97 ... .34.12.jpg
https://www.dropbox.com/s/9w36f9t2pt55s ... .34.43.jpg
Изображение
Изображение
Ако виждате, дали правилно съм пуснал лентовото капково напояване, че нещо ме дразни, прегъва се повече, отколкото би трябвало, мисля си :)
dolli - специалист
Не е правилно да огъваш маркучите така. На ъглите режеш маркуча и слагаш от специалните коленца/тетки за лентов капков маркуч и тогава няма да се прегъва маркуча:

Изображение

Изображение
kalin72 - майстор
Благодаря ти, само че като гледам цената, по 80 стотинки бройката, идва колкото съм дал за маркуча :)
hidrazin - майстор
Ами първо не са по 80 стотинки. Има и по 30.
http://www.profesional.bg/product.php?id=10024
Второ - не си планирал правилно как да си посееш растенията с оглед поливане с лентов маркуч.
Трето - за разлика от лентовия маркуч, колената и другите фитинги ще ги ползваш години наред.
Четвърто - ако бях на твое място, в лявата страна покрай оградата щях да пусна една черна тръба с водовземки през 60-80 см (на каквото междуредие там си сееш нещата) и да не я барам зимата. Само да прибирам лентовите маркучи. Така биха могли да те изкарат повече от една година.
:partyman:
kalin72 - майстор
В дясно, до другата ограда, имам пуснат ПЕ маркуч 25 мм, мога на него да бодна водовземките.
Не намирам колена ф16 под 80 стотинки, както и да е :)
Как се планира засаждане, пригодено за капково напояване?
s_toshkov - специалист
Здравейте

Имам ПРОБЛЕМ ! Купих си таймер-програматор от Джъмбо (този от снимките ). Добре е замислен - може да си настроиш текушчия час , в колко часа да започне да полива , колко време да полива (1 до 180 минути продължителност ), честотата на поливане на програмата - през 6,8,12,24 часа или 2,3 или 7 дни.

Както казах - замислено е идеално! Работи с две АА батерии - в момента съм му сложил чисто нови , акумулаторни батерии MAXELL 2300 maH - чисто нови на 2-ри цикъл зареждане (преди това използвах други презарядни батерии от фотото ми но и те свършваха твърде бързо и си мислех че проблема е че са стари и не държат заряд)

http://www.vali.bg/?action=products&man ... icle=10822

Проблема е че го изпробвам без да е свързан , пуснах му програма да полива през 6 часа по 5 минути - всико в началото е ОК , но максимум на 3-4 вклщчване на таймера светва постоянно червената индикация че батериите са свършили .....

Не е ли прекалено бързо да свършват тези батерии? Какъв е смисъла от това нещо ако батериите релано трябва да се сменят на 2-3 дни ?

Идеята ми беше да го използвам да се вклщчва поливането всяка вечер за по 120минути ,но това да кажем са 7 бр включвания и изключвания на седмица - а според мен това уредче с такива батерии издържа максимум 4 включвания /изключвания

Проблема къде е според вас ? Нормално ли е толкова бързо да изтощава батериите ? В упътването на уреда пише че трябва всеки пък след всеки цикъл на поливане на се сменят батериите с нови такива алкални , аз ползвам акумулаторни Ni MH(които според мен са по-мощни)

Къде е проблема според вас ?Уреда е нов на по-малко от 2 седмица

Прикачен файл

100620142736.jpg
100620142736.jpg (113.18 KиБ) Видяна 2427 пъти

Прикачен файл

100620142735.jpg
100620142735.jpg (96.02 KиБ) Видяна 2427 пъти

Прикачен файл

100620142730.jpg
brum - майстор
Пробвай с не-презареждащи се батерии :) . Имат разлика в напрежението - при презареждащите се пада по-бързо. Но това не означава, че са празни, а просто работят на по-ниско напрежение.
kuger - майстор
Проблема е в напрежението на акумулаторите. То е 1,2V номинално, алкалните са 1,5V. Естествено е да паднат под това напрежение акумулаторите, и прибора да отчете празни батерии. Този от Лидъл вече два месеца си кара с батериите от комплекта и нямам индикация за празни батерии.
пп: Колегата ме е изпреварил
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: