• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
kuger - майстор
hidrazin написа:
http://www.bagira.bg/3460/%D1%82%D0%B0%D0%BF%D0%B0-32

:partyman:
Благодаря! Половината чаркалъци съм забравил да купя :lol: , продължавам в понеделник.
пп: не съм забравил за инструкцията за DVR-а.
kuger - майстор
Май сам ще си пиша :?
Днес прерязах лентата на капковото.
Вече имам няколко въпроса. По-горе имаше клип как се затваря края на капковия маркуч. Долагам, почти не е ефикасно. Тъй като клипа не го виждам, да поясня, края на маркуча се прегъва, и от горе се нахлузва парче от същия маркуч. И, тъй като отрязах маркучите на нужната дължина, сега не мога и да ги вържа в краищата.

Следва първия въпрос, има ли тапички за затапване краищата на този маркуч! Аз се предоверих на клипа, и ги затворих по техния начин, бая бягане по реда беше, докато ги оправя.

Втория въпрос, какъв регулатор на налягане да търся, в смисъл на какво налягане? Ползвам водоснабдителната мрежа, там налягането, по моя преценка е не повече от 2,5-3 атм. Допуснах глупостта да отворя крана на максимум, капковите станаха корави от налягането.

Трети въпрос, регулатора може ли да се постави след програматора? Програматора е този от ЛИДЛ

В момента захранващия кран е отворен на 1/4 витка, а водовземните на 1/3 от хода им.
Stefan_62 - майстор
[quote="kuger"]Следва първия въпрос, има ли тапички за затапване краищата на този маркуч! Аз се предоверих на клипа, и ги затворих по техния начин, бая бягане по реда беше, докато ги оправя./quote]
Има:
ИзображениеИзображение
kuger - майстор
Ха, отлично! До сега рових из сайтове. Решава ми се тотал проблема :-D :-D
Пий едно виртуално от мен, па, България е малка, може и да се срещнем. Тогава ще е истинско!
hidrazin - майстор
Е ами като няма кой да чете какво пиша... Що не ги върза? Сега по 50 стинки за тапа.
http://www.denis-bg.com/product/5398/ta ... avane.html
:partyman:
kuger - майстор
hidrazin написа:
Е ами като няма кой да чете какво пиша... Що не ги върза? Сега по 50 стинки за тапа.
http://www.denis-bg.com/product/5398/ta ... avane.html
:partyman:
Чукча писател :sad: , чета , ама реших да се правя на модерен :? . Ще ги давам, някакви 20-тина реда са, беден съм за много :-D
Бе, мама му стара, кога поливам на вада с маркуча, крана отворен на макс, и чакам по 10-15 минути да се напълни вадата. Отиват 2-3 часа да оправя градинката, а сега за 2 часа, едва отворен крана, и всичко е мокро, но ще върви още, докато "аз доволен". От сега личи, че ще съм много доволен!
themask - специалист
Човече, как прецени налягането колко е? На око ли? :shock:
При мен например манометърът показва 7 атмосфери , и затова съм си сложил регулатор :)
А между другото с това отваряне на крана донякъде какво постигаш? Надявам се правиш разлика между дебит и налягане.
hidrazin - майстор
themask написа:
...А между другото с това отваряне на крана донякъде какво постигаш? ...
Постига намаляване на налягането в резултат на намаления дебит. :-D
:partyman:
kuger - майстор
На око, в село, ако налягането е повече от 3 атмосфери, ще има фонтани из цялото село :-D , инсталация от `63 година с етернитови тръби. В Бургас, в апартамента на майка ми налягането варира между 4,5-5,5 атмосфери /мерено/. Тук няма и помен от това. Не ми пречи да го измеря, но е високо за около 60-70 метра капков маркуч.
Дебита колко е не мога да кажа, ама колко ли ще пуска 1/2 цола инсталация?
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: