• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
Ами то и аз нямам датчик. Седя си аз в апартамента. Навън праши дъжд и се представям как ей сега ще ми се включи поливната система. :?
Дъжд се лее а пръскачките бачкат ли бачкат. :shock: И така няколко пъти това лято. После и дръпнах щепсела. :-D
:partyman:
nv952 - майстор
hidrazin написа:
Навън праши дъжд и се представям как ей сега ще ми се включи поливната система.
На мен това ми се случва много често в последните месеци особено край пороите които минаха в Бургас.По интересно е зимата когато си в града и съседа ти се обажда и казва че вали сняг-нищо необичайно нали? Обаче втората част е че докато тихо се сипе белия сняг пръскачките тихо си хвърлят водица. :-D
kuger - майстор
nv952 написа:
hidrazin написа:
Навън праши дъжд и се представям как ей сега ще ми се включи поливната система.
На мен това ми се случва много често в последните месеци особено край пороите които минаха в Бургас.По интересно е зимата когато си в града и съседа ти се обажда и казва че вали сняг-нищо необичайно нали? Обаче втората част е че докато тихо се сипе белия сняг пръскачките тихо си хвърлят водица. :-D
За чий ти е поливане след есента, бре? Спирай го! Аз разглобих системата и я прибрах за догодина.
nv952 - майстор
Аз съм я спрял от две седмици вече.Това лято мина с много малко поливане като най много беше към средата и края на август.Системата я пуснах в началото Юни и я спрях към средата на септември.Относно случката-това стана зимата като одидох за няколко дни.исках да проверя таймера и като съм натискал съм го оставил в автоматичен режим ама се оправихме.
kuger Това с прибирането на системата не ми стана ясно. :shock: Да не би да си си изкопал тръбите и пръскачките и да са на топло през зимата. :? :lol:
П.С. Новите пръскачки на Hunter имат два филтъра вече.
kuger - майстор
nv952 написа:
kuger Това с прибирането на системата не ми стана ясно. :shock: Да не би да си си изкопал тръбите и пръскачките и да са на топло през зимата. :? :lol:
Моето е капково за зеленчуци, бре, не е авт. поливна. :-D
kr1100 - майстор
Здравейте . Имам въпрос - маркучите ф 16мм с каква дебелина на стената са ? Днес се загледах в Алати -имаше 2 типа с 2 дщзи през 20 и 30 см 6л, но с много много тънки стени - като тънкостенен шлаух. Цена 0,15 лв/м
bobko - специалист
Здравейте,имам овощна градина 500кв.м с 48 дръвчета на 4 реда по 12 на ред.идеята ми е да си направя тази година капково за да не се занимавам с поливки с маркуч.Какъв съвет бихте ми дали.Имам само един източник на вода и това е канализацията.Какво ми е необходимо да закупя и как да направя схемата.Дръвчетата в ред са на 4 метра едно от друго.Ще съм ви благодарен ако ми помогнете.
nv952 - майстор
bobko написа:
Здравейте,имам овощна градина 500кв.м с 48 дръвчета на 4 реда по 12 на ред.идеята ми е да си направя тази година капково за да не се занимавам с поливки с маркуч.Какъв съвет бихте ми дали.Имам само един източник на вода и това е канализацията.Какво ми е необходимо да закупя и как да направя схемата.Дръвчетата в ред са на 4 метра едно от друго.Ще съм ви благодарен ако ми помогнете.
:? Канализацията ...за която казваш има ли достатъчно вода.Не съм сигурен,обаче,за поливката на 1 дърво бих казал че около 200л може би е за едно поливане.(Ако дръвчетата са млади може би около 60-70л.) При 48 дървета по 200 литра това са 9.6 м³ :roll:
За един ред ще трябва 48м (50м) тръба.
За 4 реда по 192м (200м)
До колкото знам се слагат капкообразуватели с определен дебит на час.
http://panagro.eu/files/IMG_2595%20malka.jpg

Също така май нямаш помпа....Имай в предвид,че ако ги поливаш всички на веднъж ще ти трябва налягане.
Не си казал този канал на колко метра е от дърветата. :?:
пп Поразгледай тези теми.(просто за инфо)
viewtopic.php?t=46532
viewtopic.php?t=40887

капкообразувател 0-160л :? (до сега не знаех че има такива :-D )
капкообразувател 0-40л
Тръба PE
За 1 ред дървета ще ти трябват ~2 м³ и мисля че тръба Ф32 или Ф40 ще ти е достатъчна.
пп 2 Мнението ми е аматьорско и вероятно има неща които бъркам,но аз по съвет на hidrazin моята поливна система я правех с тези тръби и съм страшно доволен.
bobko - специалист
Мисля за всеки от 4-те реда по 12 дръвчета да използвам от черния пвц маркуч 1/2 и да го заровя в земята, на всяко дръвче да изкарам отделен маркуч за регулиращ капкообразувател защото иначе ще ми пречи при косенето.Налягане от канализацията има що-годе(гледам,че и на гравитационен принцип става)Може ли да се монтират тези капкообразуватели директно на този маркуч и ще може ли да работи нормално.Канализацията ми е до самата градина.Ще съблюдавам как ще полива и зависимост от налягането ще пускам само на един или само на два реда.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: