• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
Те за тази тръба, като гледам клипа, стават обикновените водовземки с гумичките?
Изображение
Тази е с гумичка и стягане към майката, с кранче - най доброя вариант. По 1,29 лв ги намерих.
https://www.youtube.com/watch?v=Y2vBGDOz9tk

На схемата където е пипера ще са такива, а където чушките направо кран на тръбата ще сложа.
Останалите вероятно няма да имат кранче за да са по 50 ст.
Един тройник към кладенеца и ще стане. Е да както и ти, 3-4 муфи бърза връзка и нарязване на тръбата на парчета.
При мен изплащане няма да има. За улеснение го правя. Водата е от кладенеца.
Тока за помпа 750 вата е не повече от 12 лева на сезон, ако заложа да работи 90 дена по един час. Което е невъзможно.
Автоматика няма да слагам за сега, понеже има човек на място. Но от мързел може да добавя изключвател. Ако приема, че ще се полива по един час на ден. Като я пусна помпата да спре сама, след час.
Според сметките при равни условия дебита е следния:
ф32 има дебит 66 литра на минута
ф25 има 33 л/м
ф16 има 10,7 л/м.
Което би означавало, че не трябва да има проблем тръба ф32 да се разклони на 7 тръби ф16.
Но това след пробите.
В кладенеца имам 5 метра воден стълб приблизително 5 м3 И дебит някакъв. Така, че 1 час няма да е проблем да работи системата. При голямата помпа макс 5400 л/ч.
Реално сигурно доста по-малко. Напора ще е от 2,7 до 2,2 атм според нивото на водата. Но при разтоварена система мисля няма да е проблем.
А филтъра като гледам ще ми редуцира системата много здраво и май и наполовина няма да извади помпата. Като измеря с филтър дебита ще видя по колко линии ще поливам наведнъж.
kuger - майстор
На всякъде ми върви ф32мм. От нея през точно такива кранчета ми са захранени капковите маркучи.
Не се скъпи за кранчета, предлагат удобство да си регулираш оптимално дебита. Мисля, че 1 час дневно при дълга система няма да ти е достатъчно времето. Предвиди време за запълване на системата. Още, ще ти е нужно "технологично" време да настроиш системата оптимално по твоите изисквания. Веднаж настроена, работи отлично. Още нещо, системата не работи на високо налягане, може би ще ти е нужен регулатор /колеги, като Хидрата ще ти дадат инфо/.
Хайде, успех! Аз днес извадих част от маркучите, да си маркирам местата.
miroki - майстор
Някой ползвал ли е този регулатор за налягане?
http://napoqvane.com/drip_irrigation/pr ... ulator_5m3
nv952 - майстор
А за краставици пак ли лентов маркуч се слага :?
miroki - майстор
До колкото видях само такъв слагат.
...
Иначе днес си взех регулатора за налягане, като го закача на системата ще го видя как е.
miroki - майстор
Днес сложихме и помпата.
Както очаквах от един цол маркуч излезе 60 л/м
Нищо, че на помпата пишеше 100 л/м. и макс 28 м.
Можеше и без регулатор да мине при 13 м. кладенец, но нищо, нека има.
След тестовете, ще видя какво е положението, но ми трябват малко фитинги още, че не намерих всичко в шкафа.
Освен една торба ППР, от предишни монтажи.
То за теста само един нипел не намерих на 3/4 щуцер към маркуч.
Но за реална система и още ще ми трябва.
diksilend - специалист
Колеги 400 литра бидон да ли ще стига за едно напояване на 10 реда по 10 метра .Капко образователите са през 10 см .Ще се поливат домати,краставици и пипер.
Stefan_62 - майстор
diksilend написа:
Колеги 400 литра бидон да ли ще стига за едно напояване на 10 реда по 10 метра .Капко образователите са през 10 см .Ще се поливат домати,краставици и пипер.
Би трябвало да стигне, аз в оранжерията правя поливка на 5 реда по 12м. с 200л. вода / на поливка от 1000л. пластмасова цистерна/ със същият размер капкообразователи и се напоява доволно. Пробвай един път и ще прецениш дали ти е достатъчно.
hidrazin - майстор
Ако е на открито, мисля че ще е малко.
:partyman:
diksilend - специалист
hidrazin написа:
Ако е на открито, мисля че ще е малко.
:partyman:
Да на открито е.
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: