Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Колеги,гледам десетдневката в събота и неделя ще падат температурите.Как ще ги вардим овошките?
Krass - майстор
Овошките? Че какво им е и как сланата ще им навреди? Да не би да са цъфнали?
iivanov - майстор
На бутон са.Ама в неделя минималната ще пада до -4-5,а при такава и той не издържа.
ina84 - специалист
Не вярвай толкова на прогнозата.Ще видиш след 3-4 дни друго ще прогнозират.
VLADO66 - майстор
Да, ама оня който поръчваше времето подаде оставка. И кво ша праим са :? Слушал съм че се пали слама между дръвчетата да пушляви :?
Krass - майстор
iivanov написа:
На бутон са.Ама в неделя минималната ще пада до -4-5,а при такава и той не издържа.
Не плашой ся, нищо им няма. При нас късни пролетни слани винаги е имало, но само прасковите са го отнасяли, и то ако са цъфнали.
iivanov - майстор
Krass,вие попа си не го ли връзвате,бе? :-D
Krass - майстор
В нашето село цигани и поп няма. :razz:
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
Колеги,гледам десетдневката в събота и неделя ще падат температурите.Как ще ги вардим овошките?
Иво не се притесняай, докато не са разцъфнали няма страшно. Лошото е при масовия цъфтеж, ако завали сняг или задържи няколко дена със слана. При нас за събота и неделя го дават минималните около -1/-2 градуса :lol: , а това все още си е безопасно за дърветата.Ориентирай се от този сайт:
http://www.gismeteo.ru/
дават най-точната пргноза от всички наши метеоролози :lol: :drinkers:
iivanov - майстор
Добре,хайде да обсъдим добрите практики.Лично аз съм пробвал само опушване,но този сезон смятам да използвам поливане и пръскане с криопротектори.А за опушването ми се въртят едни димки в главата.

Тема "слани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: