Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ivanovbg - майстор
Време има зимата пред камината, ама тогава аз го уплътнявам с винце и месце и хич не ми е до тези работи :partyman:

Дали идеята ти би проработила и при по нежни култури - като домати например :?
kabel96 - специалист
Идеята я видях в зората на интернета 2002 и беше за картофи и то в някоя държава от тогавашния трети свят.Само не помня дали не мъглуваха при по нежни култури.А тоя разпрасквач не го ползвах и ми беше под ръка и така си остана с това предназначение.
Илчо Илиев - майстор
Е тази година стана естествено тази технология...вчера сутрин валя поледица и всичко беше с висулки,а снощи,че и сега си вали снежец...не е много, има-няма 3 пръста..
Резултата ще го видим скоро.....
Johny - майстор
hidrazin написа:
Абе аз съм доста бос в градинарството и ще взема да попитам. Намерих тъкан против слана. Евина ми се струва - 0,14лв квадрата. Та въпроса ми е ако бодна десетина корена домати за ранно производство ще ги спаси ли? Нямам оранжерия и всяка година доматите ми зреят късно. Ако е възможно кога е подходящото време за засаждане. Разбира се ще им направя палатка от тази тъкан.
Аз всяка година купувам готов разсад с цел ранно производство и особен ефект не съм постигнал. Ето ТУК през април бяха цъфнали, но тази година явно няма да стане.
Tъщата като ми даде от нейните домати и за две-три седмици се изравняват с купешките.
Истината е че, ако парника не се отоплява, то температурната разлиака с външната е 1-2 град.
За малко бройки исползвай бутилковата технология - режеш дъното на 10л. бутилки и ги захлупваш, докато стане топло. Ето колегата от Враца как го прави: viewtopic.php?f=29&t=8537&start=60
iivanov - майстор
Вчера имахме слана.Температурат беше паднала до -3º-достатъчно да замръзне водата в маркучите.Тази година, освен традиционното опушване, реших да пробвам и поливане (не дъждуване).Според теорията за този метод, водата"изкарва"топлина от долните почвени слоеве и така затопля растенията.Недостатък на метода е, че трябва да имаш достъп до евтина вода, тъй като поливането трябва да е обилно.
При мен донякъде се получи, тъй като кладенеца заради сушавата зима е почти празен.Поради тази причина голям участък от защитаваната територия остана само намокрен и имах възможност да "проверя" теорията. Там, където беше само намокрено почвата беше замръзнала, докато на обилно поливаното-не.Жертви нямам, борбата продължава. :partyman:
hidrazin - майстор
Ааа... И у наше село тази сутрин тук-там си имаше лека сланичка. Температурите у село тази сутрин - синята графика е на въздуха.
Прикачен файл:
Temper.jpg
Temper.jpg (48.67 KиБ) Видяна 1202 пъти
:partyman:

Тема "слани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: