• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kopaiko - специалист
Здравейте.Като отрязах излишните леторасли на кивито ги натопих във вода да покарат и после да ги вкореня.Дали ще се получи нещо? Засега развиват листа и са много свежи.След колко време да ги сложа в кофички с пръст.
Krass - майстор
Аз правих такива опити преди години, но не се получи.Бях изрязал 2/3 от листата.Това че развива листа е от резервата в клонката. В кофичка след като пусне коренчета поне няколко сантиметра.Успех!
stiv1961 - майстор
Тъййй, след две години има ли развитие по казуса? Вчера купих от хоуммакса едно полско хибридно за 9 лв. и ей ся го бучнах, да видим ще имам ли късмет. Преди седмица един дядо ми даде 4 пръчки- 2 мъжки и 2 женски, и там ще се надяваме на прихващане :)
chano3891 - специалист
Пожелавам ти да се хванат и след няколко годинки да се наслаждаваш на прекрасния плод.
ние имахме но явно доста се вядохме и за сега го отрязахме че последните 2 години така си гниеха плодовете в мазето.
Тук в петричкия расадник продават готови засадени.
Има разлика в листата на мъжките и женските.
stiv1961 - майстор
Да, разсадника има обява в OLX, но ми се видяха високи цените- 11 лв.( за мен са високи, иначе са си нормални) и реших да пробвам така.
Martin.P - специалист
Това е вид киви, който живее в Източна Азия и Сибир. Плодовете са по-дребни и не са така махнати, като кивито по магазините.
Казва се Actinidia arguta Ananasnaja и наистина е еднодомно растение. Ето от тук може да си го закупите за 5лв. в контейнер - http://www.hrasti.com/single.php?cat=4&id=97
stiv1961 - майстор
Този разсадник го преслушах преди известно време, в момента нямат наличност.
  • 1
  • 2

Тема "Хибридно киви?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: