• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kopaiko - специалист
Здравейте.Миналата пролет купихме едно киви и от магазина ни обясниха че е хибридно и можело да се гледа само едно растение.Някой чувал ли е за такъв сорт и ли е поредната нашенска измама.Иначе лятото пораснаха четири леторасъла и сега мисля да оставя двата най силни.
swot - специалист
Аз гледам такова, не е измислица. Не очаквай, обаче, чудеса. Моето е на 3 години, миналата годиа цъфна и върза, но всичко окапа, още му е слаба кореновата система. Тази година съм го подрязал както пише по книгите, ще видим какво ще се получи.
Krass - майстор
Десетина години правих неуспешни опити поради ред причини и накрая се отказах. За първи път чувам за такова хибридно. Да не би на един корен да има два калема- мъжки и женски?
kopaiko - специалист
Не нямаше калеми,но беше доста дребно и хилаво може би за това не порасна достатъчно или аз не се грижих правилно.
swot - специалист
Казват му още хермафродит, листата му са по-различни от масово разпространеното.

Прикачен файл

29042012290.jpg
stiv1961 - майстор
В продавалника са пуснали една обява, дали ще излезне нещо от това киви, че голям мерак ме е хванал :)
http://prodavalnik.com/kivi---dvupolovo ... -i19294085
swot - специалист
Сегашното ми киви е такова. Миналата година, цъфна и върза, но плодчетата окапаха, може би, защото е още слабичко, за да изхрани плодове. Ще видим тази година какво ще се случи. А и ще му засадя другарче, от мъхестите, които са двуполови ;)
докера - специалист
Гледам , че в брошурата на Баумакс , поне за Варна , се предлага такова , хибридно , киви - цената е 16лв за коренче ..
Krass - майстор
Това двуполово киви да не излезе катър :? . Щом му капят цветовете...
swot - специалист
Krass написа:
Това двуполово киви да не излезе катър :? . Щом му капят цветовете...
Кивито е доста младо и кореновата система не е толкожа развита, че да изхрани цялата листна маса + плодовете. Тази година мисля, че ще има узрели. Поне по пътя на логиката, би следвало да има :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Хибридно киви?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: