• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 39
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
Засял съм тиквичките и тиквите. Вече са поникнали десетина сантиметра. За да се предпазя от тревите искам да пръскам със СТОМП. Изчистих треволяците, но след една две седмици пак ще налазят :?
Моля за съвет след като вече зеленчуците са поникнали, мога ли да пръскам с него, след като ги предпазя (примерно - покрия ги с кофа от горе и вечерта пръскам със СТОМП и сутринта ги отвия)
Срещам противоречиви мнения за СТОМП - повечето го ползват преди засяване или веднага след засяване...
Каква доза се ползва за една пръскачка от 10 литра?
Последна промяна от infomar на пет апр 19, 2013 9:39 am, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Използвай селективен хебицид срещу житни плевели.
infomar
VLADO66 написа:
Използвай селективен хебицид срещу житни плевели.
Дай някакво име, какво си ползвал, дози...


ТИТУС 25 ДФ
Активно вещество: Съдържа 250 г/кг римсулфурон
Формулация: вододиспергируеми гранули
Производител: Дюпон ЕО, Швейцария
Категория за употреба: III-та – за свободна употреба от лица над 18 г.
Карантинен срок: 30 дни
Разрешение за употреба № 0543/20.10.2008 г.
Разрешена употреба:
ЦАРЕВИЦА – 4-6г/дка във фаза 2-4 лист на плевелите (20-25 см височина на балура) и до 8-ми лист на царевицата;
КАРТОФИ - 4-6г/дка във фаза 2-4 лист на плевелите (20-25 см височина на балура);
ДОМАТИ – 5г/дка във фаза 2-4 лист на плевелите (20-25 см височина на балура).
Начин на действие: селективен, контактен, вегетационен сулфонилурея хербицид
Приложение: Срещу едногодишни житни плевели и балур от коренища.
Чувствителни плевели: Житни: Балур, Ветрушка, Див овес, Кокоше просо, Кръвно просо, Лисича опашка, Пирей , Просо, Райграс;
Широколистни: Абутилон, Галинзога, Дива ряпа, Диплотаксис, Живолина, Звездица, Лайка, Лепка, Лютиче, Мак, Млечок, Овчарска торбичка, Попова лъжичка, Росопас, Синап, Спореж, Щир


Други не намирам.....
http://www.agro-consultant.net/zemedeli ... D0%B0.html
VLADO66 - майстор
Ползвал съм само фуроре-по принцип не използвам хербициди,но имаше една дъждовна година и ме беше нападнала тревата.Та завивах пипера за всеки случай и имаше ефект.Ползването на системни хербициди колкото и да завиваш не е хубаво щото при поливка или дъжд влизат в почвата.
infomar
VLADO66 написа:
Ползвал съм само фуроре-по принцип не използвам хербициди,но имаше една дъждовна година и ме беше нападнала тревата.Та завивах пипера за всеки случай и имаше ефект.Ползването на системни хербициди колкото и да завиваш не е хубаво щото при поливка или дъжд влизат в почвата.
Това имаш в предвид?
Фуроре супер 7.5 ЕВ
Изображение
ПРОИЗВОДИТЕЛ: Байер Кропсайанс
АКТИВНО ВЕЩЕСТВО: 69 г/л феноксапроп-П-етил
ПРИЛОЖЕНИЕ: Срещу едногодишни житни плевели при: 120 мл/дка - слънчоглед, захарно цвекло, фасул, лук, картофи, грах, соя, домати, пипер, чесън ; Срещу многогодишни житни плевели в т.ч. балур от коренища при: 200 мл/дка - слънчоглед, захарно цвекло, лук, фасул, домати, грах, картофи, соя, пипер, чесън - внася се във фаза 3-5 лист на плевелите (10-20 см височина на балура)
КАРАНТИНЕН СРОК: 30 дни
VLADO66 - майстор
Същото.Ползвал съм и това http://sortovisemena-bg.com/units/%D0%9 ... tml?u=2002 обаче това е за обратния случай.
infomar
Искам да попитам какво ви е мнението за преместване подрастващите деца вънка на постоянните им места - домати, краставици и чушки гледайки прогнозните температури този и началото на следващият месец?
Изображение

Изображение
infomar
С голямо удоволствие ще ви споделя, че всички домати, чушки, зеле, краставици, тикви, тиквички... т.е всичкият разсад който ми взе акъла да го мисля дилетантски как да подготвя, се "хвана" и сега расте доволен и щастлив. Дори доматите вече връзват :lol:
Като за първа година съм доволен от резултата. До година по-добре. :проба:

П.С.
Дали ще дойде време от ЕС да ни накарат да спазваме норми и за зеленчуците както за "щастливите" кокошки :?
VLADO66 - майстор
По скро ще забранят никотинопроизводните препарати от които измряха хиляди пчелни семейства в Б-я ,а това е добре :)
imegogo - специалист
не мога да разбера защо пръскате с хербициди,че е лесно няма спор,но според мен се губи смисъла от домашното производство пак ядете химикали както при купените зеленчуци аз познавам хора които пръскат и торят само това което продават а за себе си гледат отделно без пръскане особено с хербициди нищо че са свикнали на лесно плевят с мотиката
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 39

Тема "Зеленчуци - торене, пръскане....отглеждане..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: