• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 39
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ivanovbg - майстор
По тази логика, защо забраняват тютюнопушенето? Отварата на тютюн само отблъсква въшките, а не ги мори. Значи хептен не е вреден :lol: :lol: :lol: :lol:
Дали пък българските села не обезлюдяват защото селяните пръскат и ядат едновременно, а иначе карантината минава докато седят на сергията зеленчуците и гражданчетата не ги касае :?

:partyman:
Stefan_62 - майстор
ivanovbg написа:
По тази логика, защо забраняват тютюнопушенето? Отварата на тютюн само отблъсква въшките, а не ги мори. Значи хептен не е вреден :lol: :lol: :lol: :lol:
Дали пък българските села не обезлюдяват защото селяните пръскат и ядат едновременно, а иначе карантината минава докато седят на сергията зеленчуците и гражданчетата не ги касае :?

:partyman:
Ами отговори си сам до колко е вреден, аз от 40г. съм пушач и пуша по кутия за 24ч., а понякога и по две и още съм си жив и здрав и нямам проблеми,/ а имам познати който не са запалвали и цигара и си отидоха от този свят, кой от инфаркт, кой от инсулт, бог да ги прости/, според теб дали пороците са в основата на смъртността. Селата не обезлюдяват, защо селяните пръскат и ядат едновременно, но и на този въпрос мисля, че ще си отговориш сам защо не се задържат младите по селата /понеже там има много работа, заводи, ниви и прочие и получават много пари :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: /.Хайде поне обясни ти с какво пръскаш и как спазваш карантиният срок, че да се научим и ние неуките :partyman: и да не ядем отрови :lol:
ivanovbg - майстор
Ми и аз бях пушач и под 2 кутии на ден не бях падал, но от нова година насам не съм. И когато говорим за прием на отрова трябва да знаеш че организма се приспособява. Едно време крале са взимали по малко отрови за да привикнат и съответно за тях смъртоносната доза отрова е доста по висока. Та ако дойда на гости и ме почерпиш с твоите пръскани домати, аз да дам фира, а на теб да ти няма нищо.

Иначе се старая да пръскам превантивно. Тогава дозите са малки, не е в беритба и съответно карантината си се спазва, че даже и по дълго. Виж ако изчакам да се разболеят - абе не чакам чак дотолкова. :wink:

Ще ти дам и пример. В неделя обрах тиквичките и видях, че имам листни въшки. След брането пуснах в капковото актара и след 3 дни ще бера пак. Хем карантината е изтекла хем няма да имам и листни въшки.
Stefan_62 - майстор
ivanovbg написа:
Та ако дойда на гости и ме почерпиш с твоите пръскани домати, аз да дам фира, а на теб да ти няма нищо.Ще ти дам и пример. В неделя обрах тиквичките и видях, че имам листни въшки. След брането пуснах в капковото актара и след 3 дни ще бера пак. Хем карантината е изтекла хем няма да имам и листни въшки.
:lol: Бъди сигурен на 100%, че няма да хванеш фира :lol: Колкото до слагането на Актарата в капковото , то само си я изхабил, ефекта ще е нулев. По-добре е да си ги напръскал, отровата е отишла в земята, а въшките са по растението, е знам ще кажеш, че те смучат от соковете на растението, но при това положение концентрацията на отровата вече е малко, дано да има ефект, следващият път пръскай с "Фюри" /карантиният му срок е един ден/. Аз слагам в капковото само изкуствена тор и то основна калиев тор за подхранване.
ivanovbg - майстор
Stefan_62 написа:
:lol: Бъди сигурен на 100%, че няма да хванеш фира :lol:
Вероятно няма, ако е подкрепено с нужното количество антитоксин-дезинфектант ... :wink:

А отровата дали има ефект ще ти кажа утре.
Stefan_62 - майстор
ivanovbg написа:
Вероятно няма, ако е подкрепено с нужното количество антитоксин-дезинфектант ... :wink: А отровата дали има ефект ще ти кажа утре.
Бъди сигурен, че ще е подкрепено с достатъчно количество антидот :partyman: :lol:
Изображение
ivanovbg - майстор
За отчета - всички въшки са трупове. Проблем е че по плевелите си стоят, но ако речат да скочат пак на тиквите ми ще се изненадат :evil:
докера - специалист
Трябваше и плевелите да наръсиш - да мрът гадините и да не се размножават ...
ivanovbg - майстор
докера написа:
Трябваше и плевелите да наръсиш - да мрът гадините и да не се размножават ...
ivanovbg написа:
Ще ти дам и пример. В неделя обрах тиквичките и видях, че имам листни въшки. След брането пуснах в капковото актара и след 3 дни ще бера пак. Хем карантината е изтекла хем няма да имам и листни въшки.
Ето за това имам по плевелите. То проблема е че до тях са ягодите - целогодишни и внучката си хапва, чесъна, праза, копър,магданоз и ние за салата и тараторче..., та затова не ръся. Между тях жената сади латинки и не въшлясват почти, но по пътеката си има плевели от тези дъждове и по добре, че иначе става една кал...
Stefan_62 - майстор
ivanovbg написа:
То проблема е че до тях са ягодите - целогодишни и внучката си хапва, чесъна, праза, копър,магданоз и ние за салата и тараторче..., та затова не ръся.
Ами аз ти писах, пръскай с "Фюри" и няма да имаш проблем със срока.
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 39

Тема "Зеленчуци - торене, пръскане....отглеждане..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: