• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
alsted - майстор
Не успях да намеря писано за неумиращите в завитите листа. Става въпрос за ябълка. Напръсках с НурелеД. Основно са измрели, но тези в завитите листа изобщо не са разбрали, че са "къпани за здраве" :evil: Има ли опасност да се разселят или ще си умрат ако не от друго - от глад? Трябва ли да обера всички свити листа?
манихеин - специалист
Набери си калинки и си решаваш всички проблеми с въшките. ;)
iivanov - майстор
Пробвай актара.Системен с 3 до 5 седмици последействие.
mitko414 - специалист
БИ-58. Старо и изпитано.
За светло кафявите въшки по ябълката им стига 0,05%. Системен е, "прониква и под ръба на тоалетната чиния" :) .
Mega - специалист
Нурелето не действаше ли и с парите си? Аз днес морих зелени скакалци с него. Че са опоскали половината листа.
Последна промяна от Mega на ср май 29, 2013 9:07 pm, променено общо 1 път.
iivanov - майстор
Щом комбинирания нуреле не ги трепе, едва ли органофосфорния би 58 ще се справи. Актара е неоникотиноид и действието му е друго.Всъщност е важно да не се прилагат препарати със сходно действие. Хлорпирифосетила в нуреле е органофосфорен.
mitko414 - специалист
С БИ-58 е изпробвано. Тази година. Срещу светлокафяви листни въшки по ябълка.
alsted - майстор
Моите са зелени.

iivanov, струва ми се, че някъде беше писал за Нурелето, че е трансламинарно. Никъде в мрежата не го прочетох, а в случая определено е решаващо. Ще го потвърдиш ли? Може би ще подскажеш конкретен трансламинарен афицид?
Моите са зелени.
iivanov - майстор
За трансламинарно (проникващо) действие съм чел да го има агрия 1050.А агрията и нурелето са едно и също.Това действие не означава, че задължително препарата ще стигне от другата страна.За това са системните препарати. Актара е такъв.
Johny - майстор
Аз имам същите гадини на една млада ябълка. Гледах много мравки се бяха струпали, а по спомени бях чел, че мравките ги доят по някакъв начин. Ако са живи утре, ще ги моря, пък мравките да ме прощават.
  • 1
  • 2

Тема "Листни въшки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: