Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Де да го знаеха това от Олео Мак, нямаше да си пускат малките машинки с трилъчев диск.И да дават бонус циркулярен с 22 зъба.А пък от Щил с техния двулъчев...
fore - майстор
Този двулъчев диск на каква машина се слага от Щил и какво за тези Олемаг ?

При Хускварна -спецификациите са тези които написах- за да са максимално ефективни .

А както виждаме и на електрически тример слагат трилъчев. Да слагат щом искат. Въпроса е каво ще окосиш с този диск ?

Това че някой производител е сложил нещо в комплекта, не значи че това е 100 % правилно и ефективно.
Много недомисля съм виждал.

Вие колега пробвали ли сте тази комбинация с трилъчев и ел -коса ?

В темата колегата stancho123 коментира че този тип коси се затрудняват и с корда в по гъсти треви и запират.

Лично Аз съм работил с малък тример на Партнер-колибри. Само с корда. той определено се запираше в по гъсти треви, а си беше около 1 кон-25 куба.
Продадох го и взех Хускварна с диск и стоманен прът.
Последна промяна от fore на пет май 23, 2014 5:46 pm, променено общо 1 път.
iivanov - майстор
Щил слагат стандартно двулъчев от фс 55, 56 и нататък.Машинките са с по 0, 8 kw.Олео Мак слагат стандартно трилъчев на sparta 250 t,също с 0, 8 kw.При циркулярните дискове на Олео Мак, зъбите се увеличават с мощноста на машината.
fore - майстор
Откоса е следствие на въртящият момент. А за да се постигне по голям откос се увеличава площта с намалявне на зъбите и увеличаване на режещата повърхност.
Нали за коси става на въпрос и замаха си е замах ? Тя физиката е една.
Нека слагат !
iivanov - майстор
fore написа:
Нали за коси става на въпрос и замаха си е замах ? Тя физиката е една.
Абе тя физиката си е физика, ама аз от такова ма'ане счупих тръбата на приводния вал, при първия ми досег с коса. :-D

Тема "Дайте мнение за "Електрическа коса Raider RD-EBC01"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: