• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
rumen302 - специалист
Здравейте. Тая пролет ще пробвам на едно място градинарство, но не ми се занимава с разсади, а и най-вече няма къде. та можете ли да ми кажете дали има сортове, които се садят направо в градината. Примерно домати, маруля, обикновеното зеле, моркови.
crez - майстор
Марули,моркови, картофи,боб,краставици,тиквички и др. може само със семена, но разсада се прави за да не береш домати през ноември.
Stefan_62 - майстор
Има и безразсадово домати на което можеш да засадиш семената директно в земята, но както каза "crez" доматите стават по-късно. Другият вариянт е за по-ранно, е да ги засееш по възможност март и отгоре да направиш тунел с полиетилен. Порови се в нета има доста статии за отглеждане на безразсъдните домати.
stiv1961 - майстор
Аз имам маруля, лук и чесън засяти есента. Март месец се хващам за зелено :-D И да, под полиетилен са :)
Stefan_62 - майстор
stiv1961 написа:
Аз имам маруля, лук и чесън засяти есента. Март месец се хващам за зелено :-D И да, под полиетилен са :)
Чена аз говорех за доматито, а колкото до марулята, лука и чесъна аз имам вече готови за скубане :lol:. От по-миналата година имам две лехи на вън в двора с лук и чесън който не извадих и си станаха саморасляци и брахме лук и чесън още декември, а салатата е в оранжерията и последният път като ходих /декември/ имаше 5-6 салати почти готови и ако си отида в събота на село мисля да открия сезона на зеленото, ако някой не ме е изпреварил от местните апаши :lol: :drinkers:
stiv1961 - майстор
Да, разбрах, но човека пита и за други зеленчуци та за това писах. Иначе и моите марулки, лука и чесъна ги ползваме вече, по Коледните празници имаше и прясна салата :)
Stefan_62 - майстор
stiv1961 написа:
Да, разбрах, но човека пита и за други зеленчуци та за това писах. Иначе и моите марулки, лука и чесъна ги ползваме вече, по Коледните празници имаше и прясна салата :)
Изображение :partyman:
Stefan_62 - майстор
rumen302 написа:
Здравейте. Тая пролет ще пробвам на едно място градинарство, но не ми се занимава с разсади, а и най-вече няма къде. та можете ли да ми кажете дали има сортове, които се садят направо в градината. Примерно домати, маруля, обикновеното зеле, моркови.
Ако обясниш по-вечко за мястото, ще получиш и по-обстоен отговор. Примерно колко кв. е като площ, има ли поливна вода и така нататък. Най важното в случая е ти да имаш мерак да се занимаваш със земеделие и свободно време, иначе не става само да засееш семената и да ходиш един път в месеца. Колкото до разсада /щом не ти се занимава да си произведеш/ на пролет има да продават готов по пазарите /домати, пипер краставици и др./, а за останалите зеленчуци колегите ти писаха по-горе кое се сее от семена. Успех.Изображение
nikolovvd - майстор
На кооперативните пазари бабите продават разсад и направо можеш да го сееш.
hidrazin - майстор
Лошото на пазара е че често се продава разсад който няма нищо общо с това, за което го купуваш. :-D Това от собствен опит.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "без разсад" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: