Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kabel96 - специалист
Малко по малко стигаме до първата манджа.Сложих чували на три различни места защото според руснаците имат различен вкус според светлината а и ако забелязвате различно вървят а на едното място няма нищо още.
Изображение Изображение
markov_75 - специалист
Браво за хубавата тема!Отдавна се каня да си отглеждам кладница в двора,но да попитам-има наскоро отрязани стъбла от сини сливи и дъбови метровки,кой от двата вида е по-благоприятен за гъбата?И в кой период от година е добре да се заразяват пънчетата?
hidrazin - майстор
Е да ама на снимката гъбите не ги държиш ти. :-D
:partyman:
stiv1961 - майстор
Той е оператора зад фотото :-D
kabel96 - специалист
Който иска да ги опита да заповяда хем ще види кой ги държи. :axe: :drinkers: :drinkers:
Браво,доста интересно ми стана с тези гъби..Може да предложа на мъжа ми да се пробва и той .. :?
iivanov - майстор
С чувалите или с пъновете е по-удачния вариант?
evrokoma - специалист
Ако тея от micel.bg ми отговорят някой ден може и да успея да пробвам. Някой да има останало количество мицел? Колко време се бере реколта(всяка година или само една),кога е най подходящият сезон за "посявка"
evrokoma - специалист
Поръчах и получих 2л мицел от http://kladetel.alle.bg/%D0%BF%D1%80%D0 ... %82%D0%B8/ , заразих 2 чувала с дървени стърготини които в последствие разбрах че са от иголистна дървесина.За мой късмет ми остана мицел който държа в хладилника и ще засея върху стърготини от меше или слама. За 3те дни след заразяването наблюдавам че има конденз по чувалите а около зърната на пшеницата вече има побеляла дървесина.Ще пиша по нататаък какво е развитието и дали иголистните стърготини са подходящи за отглеждане на кладница :drinkers:

Сори за грешката линка вече е поправен
Последна промяна от evrokoma на съб апр 26, 2014 7:39 pm, променено общо 2 пъти.

Тема "Малкия габарко." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: