• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте, преди няколко месеца си краднах е това цвете и взе, че се хвана. Ако някой го разпознава, ще съм много благодарен да сподели информация как се казва.
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (43.51 KиБ) Видяна 2645 пъти
pipilica - майстор
Да имам го Delosperma cooperi
https://www.google.bg/search?q=Delosper ... 80&bih=893
малко му е слънцето за това ти е прорасло така.
Много благодаря. Случайно попаднах на него покрай един разсадник, но там идея си нямаха какво е. Беше презимувало една зима и само това знаех, че зимата евентуално не му е проблем, понеже искам да го сложа на доста места из градината, а не ми се занимава да го прибирам. И едни кактуси ми харесаха от линка, но аз тях допълнително.
pipilica - майстор
Имай предвид че не е много студоустойчиво.
ESPACE - майстор
По морето го виждам по-често но и там не оцелява всяка зима на открито.
milanss - специалист
Имам го в градината ( на морето ), две зими вече. Нищо му няма, разпространява се и се налага да го ограничавам. Почвопокривно е. Много лесно се размножава.
Ще видим как ще се справи тая зима при мен. За сега ще го държа просто отвън на терасата, но догодина ще го разсадя в градината, пък каквото стане.
pipilica - майстор
Има голяма разлика дали е в саксия или на двора в земята.
Krass - майстор
Калдъръмче по нашенски.
pipilica написа:
Има голяма разлика дали е в саксия или на двора в земята.
Предполагам. Абсолютен новобранец съм в градинарството, но се уча бързо. Благодаря на всички за отзивите и съветите.
Krass написа:
Калдъръмче по нашенски.
Прегледах снимки и наистина си приличат в листата, но цветчетата са различни. Но и това ще си го набавя
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос относно цвете" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: