• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kuger - майстор
Пускам муха :-D Помпа за миене на ксенонови фарове - 12V, прави високо налягане, но цената е "малко" неудобна.
stiv1961 - майстор
Днес направих един експеримент с помпа за прехвърляне на горива.
Прикачен файл:
12VF-PUMP.jpg
12VF-PUMP.jpg (83.62 KиБ) Видяна 3394 пъти

Използват я моделисти, които се занимават с лодки, хеликоптери, самолети и т.н. За мен експеримента е успешен, утре мисля да модифицирам пръскачката :) Изпомпва 1 л. за 1:08 мин. Нямам само акумулатор, ползвах за пробата един 12 Ah, но е обемист и тежичък. Ще купя един 2-3 Ah, мисля, че е достатъчно. Ако опитите бъдат успешни като се удари калема излиза, че електрическата пръскачка излиза около 70 кинта а не 135 колкото ги продават в преебалника :-D Ето и снимки:
Прикачен файл:
210320142397.jpg
Прикачен файл:
210320142398.jpg
И едно бързо видео :)
Stefan_62 - майстор
Браво Чена =D> ,хайде патентовай я, че да си направим и ние :lol: :partyman:
iivanov - майстор
Преди да продължиш пробвай и какво налягане прави.
stiv1961 - майстор
Ударих на камък :? , помпата прави налягане само когато пръскачката е пълна до горе, като се поизпразни до половината като че ли не и достига солук да изпомпва водата :sad: . Пробвах и помпичката за чистачките от колата и пак същата работа. Ще се търси друг вариант, замислям се за потопяема помпа от моноинжекция :?
velsi - Почетен майстор
Аз бих пробвал да сложа помпата ниско долу, до дъното на съда. Отвор в съда и от там маркучът да захранва помпата. Един вид течността да "изтича" през помпата, а не да се налага помпата да смуче нагоре. Много бързо се отказваш.
stiv1961 - майстор
velsi написа:
Аз бих пробвал да сложа помпата ниско долу, до дъното на съда. Отвор в съда и от там маркучът да захранва помпата. Един вид течността да "изтича" през помпата, а не да се налага помпата да смуче нагоре. Много бързо се отказваш.
Трябва да се пробива пръскачката и ако не стане :? , от друга страна пък купих я за 16 лв., и да не стане ще запуша дупката и пак ще върши работа. Благодарско, Велси, ще пробвам и този вариант :)
hidrazin - майстор
Вместо да пробиваш пръскачката първоначален тест може да направиш с ... 10-литрово шише от минерална вода.
Първо да смуче отгоре. После режеш гърлото за да може да бръкнеш и да сложиш маркуче близко до дъното.
:partyman:
gandalf_hsr - специалист
stiv1961 написа:
Ударих на камък :? , помпата прави налягане само когато пръскачката е пълна до горе, като се поизпразни до половината като че ли не и достига солук да изпомпва водата :sad: . Пробвах и помпичката за чистачките от колата и пак същата работа. Ще се търси друг вариант, замислям се за потопяема помпа от моноинжекция :?
Здравейте какво става с електрическата пръскачка.Иска ми се да си направя малко улеснение за пръскане.Ако сте патентовали подобрение ще се разберем за патента. :partyman:
MamaMy - майстор
stiv1961 написа:
Ударих на камък :? , помпата прави налягане само когато пръскачката е пълна до горе, като се поизпразни до половината като че ли не и достига солук да изпомпва водата :sad: . Пробвах и помпичката за чистачките от колата и пак същата работа. Ще се търси друг вариант, замислям се за потопяема помпа от моноинжекция :?
Става само ако пръскате с нетокопроводящи течности. В тези помпи течността минава през самия мотор и охлажда четките и намотките. :wink:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Гръбна пръскачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: