Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
efendi - специалист
Целта на тази ми тема е да покажа с какво се занимавам като безработен. Не издържах да си седя все в къщи и пак грабнах мотиката, та така всеки ден от 3-4 месеца, засях 10 овошки, черешки, кайсийки, сливки туй -онуй. Сега вече съм насял арпаджика, чесъна и граха, при мене се получава малко поетапно, тоест обработката на почва и засаждането на избраната култура. След около месец заравям и картофките, бобеца после, пиперец и доматки, морковчета, бамя, праз и тиквички. Казах,че нещата ми стават бавно и поетапно, тоест механизацията ми е ръчна фреза тип мотика и права вила. Ето и малко снимки след 1 годишно прекъсване поради вандалщина:

Прикачен файл

CAM00278.jpg

Прикачен файл

CAM00190.jpg

Прикачен файл

CAM00175.jpg

Прикачен файл

CAM00174.jpg

Прикачен файл

CAM00173.jpg
efendi - специалист
Имам въпрос относно рязането на черешите, или по точно на първата снимка съм цъкнал дръвчето, ще съм много благодарен ако някои ме насочи как и кое да режа?!

Прикачен файл

CAM00356.jpg

Прикачен файл

CAM00359.jpg

Прикачен файл

CAM00251.jpg

Прикачен файл

CAM00315.jpg
iivanov - майстор
Аз съм на мнение, че черешата не обича много резитбата.Махни само трите долни клонки.
efendi - специалист
И аз за тях се двуумях да махна, благодаря за бързия отговор.
pipilica - майстор
Черешата се реже като се обере за да може да заложи плодни пъпки за догодина. Та ще е по-добре сега да не режеш клони от нея щото ще ти родят плод.
Stefan_62 - майстор
efendi написа:
Целта на тази ми тема е да покажа с какво се занимавам като безработен.
Ами то си има теми занаправи си сам и градинари, можеше и там да пишеш за постиженията в градинарството :-D :drinkers:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewforum.php?f=18
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 29&t=37570
efendi - специалист
Е що така, нали тука е раздел градинарство :-? направих тема, за да качвам снимки и това което се случва там след моята намеса, както и да питам за въпроси относно нашата градина. Или демек споделям какво си произвеждаме като зеленчуци и плодове, и си задавам въпросите ако не намеря отговор. Ако темата не си е на мястото има Админи.....?!
Stefan_62 - майстор
efendi написа:
Е що така, нали тука е раздел градинарство :-? направих тема, за да качвам снимки и това което се случва там след моята намеса, както и да питам за въпроси относно нашата градина. Или демек споделям какво си произвеждаме като зеленчуци и плодове, и си задавам въпросите ако не намеря отговор. Ако темата не си е на мястото има Админи.....?!
Няма лошо, щом искаш да иамш твоя тема, но просто се дублират темите, а може да използваш другата тема за същите цели.
imegogo - специалист
за засяване на моркови е време вече
Stefan_62 - майстор
imegogo написа:
за засяване на моркови е време вече
То не само за моркови е време и грах, арпаджик, чесън и дръвчета :lol:

Тема "Тема и за нашата градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: