Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
doviciozo - напреднал
Здравейте,на село имам една Беловица на около 6 години,но не ми дава плодове,миналата година имаше само едно плодче и то падна.Имаше няколко ниски клона които бяха тръгнали кнастрани и аз ги отрязах,а май не трябваше.Говорих с агроном и той ми каза че щом дървото е само едно няма да ражда защото не може да се опраши.Утре ще ходя да засадя 4 нови овошки и се чудя дали до Беловицата да бодна една слива и дали ще може да я опрашва.Нямам никакъв опит и в селото няма кой да питам,няма хора.Ако можете дайте ми някакъв съвет за това дърво,как да го гледам и дали да го пръскам,всичко ще ми е полезно защото от 2 дни търся в интернет но без успех.Благодаря ви предварително.
nikolson - майстор
Срам-не срам, аз не знам какво е беловица. Затова се записвам.
doviciozo - напреднал
Беловица е кръстоска от Слива но не знам с какво.Плода прилича на слива на стероиди но е бял,нещо като бяла слива но много тлъста и вкусна.
doviciozo - напреднал
Имам кошери в двора,но проблема явно е някакъв друг.
doviciozo - напреднал
Не може да се опраши само дръвчето и за това не ражда,сега съм засадил две сливи Стенлей и се надявам да има резултат.
Nejdet - специалист
Някои сортове сливи не могат да се самоопрашват, независимо колко са дърветата.
Ако тази "беловица" е тази то ти трябват съответните сортове като опрашители.

Като си купувах моите фиданки ми препоръчаха съответните сортове за опрашване.

doviciozo написа:
Не може да се опраши само дръвчето и за това не ражда,сега съм засадил две сливи Стенлей и се надявам да има резултат.
За стерлито не бери грижа, и едно да е дръвчето ще се "опраши" :)

Тема "Беловица" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: