• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
koveslav - майстор
Редуктор на мотофреза "Призма",комплект,разглобяем(корпусите му са затворени със 6мм болтове),без стойки за двигателя,струва в магазина им в Пловдив 80лв.Не вярвам да е толкова сложно да се изпилят заварките от стария редуктор и да се паснат стойките и да се заварят на този.В последствие от тази фирма може да се купи всяка резервна част.Осите за работните органи трябва да са стандартни,или е лесно да се направят преходници-пак ще е много далеч от 400лв.
Stefan_62 - майстор
Всичко зависи в какви ръце е фрезата и как се грижиш за техниката. Както писах по-горе моята е на 10г. "RK-05" френско производство, с двигател " Briggs & Stratton 5.5 к.с." За тези десет години и е налагана доста голяма експлоатация от моя страна и приятели на които съм я давал, но винаги преди работа се проверява маслото и същото се подменя в края на сезона даже и да изглежда добре. След всяка работа се измива и почиства добре и един път в месеца се пристягат детайлите. Досега единственият по-сериозен ремонт по нея е подмяна на жилото за подаване на газ, че нещо заяждаше /изключая подмяната на масло и въздушен филтър/. Редуктора е капсулован / с точкови заварки/ и даже няма и откъде да му се долива масло и си кара със заводското и не е мръднал нито пък шумнал, ремъци изобщо не съм сменял досега и са си в добро състояние, въпреки, че аз съм си правил настройките на жилата за обтягане на ремъците към ролките. Абе ако човек се грижи за инструмента и той ще му служи вярно доста време, даже и да е китайче. :drinkers:
strashko7 - специалист
поизчетох темата и ми се иска и аз да си взема мотофреза,решил съм да взема пълен комплект със плуг,фреза и картофовадач и да тегли ремарке.има ли значение какво щее ремаркето/защото имам правено за кола и е с ресьори от камион/и какъв товар може да тегли фрезата или да се насочвам към малко тракторче.двора мие 1,2дка с къщата демек около декар
kuger - майстор
kuger написа:
Потвърждавам горните два поста. Ремарке 150 кг., с мен става 240 кг. Товар - според зора. Нямам тежести на колелата, та боксува на баирите, хем гумите на ремаркето са зад центъра на тежестта. Но и за това има лек - надвесвам се над кормилото. Ремъци не съм сменял откак е станала фреза. Само сменям масло и притягам болтове. Ремаркето е автомобилно, събира 17 найлонови чувала с грозде, грубо 500 кг. нето.
За жалост, всичко, което съм закачал към фрезата съм го пригаждал.
Вече я ползвам само като фреза и като влекач за ремаркето, другите органи разпродадох.
Илчо Илиев - майстор
Мото фреза за влекач и за оран не става...
За такова ремарке ти трябва поне мото блок, аз си пригодих една количка с колела от балканче..
Фрезата е за фрезоване на малки площи и за да не бягаш след нея до мястото, може да и се закачи леко ремаркенце,не,че не може да и закачиш и това,което имаш,но колко време ще издържи,а и фрезата е лека и особено на наклон ,трудно тръгва..
Не знам за другите колеги, но онзи ден гледах съсипани полуоски, отворите станали колкото е стената на шестограма...
Има страхотни мотоблоци и малки тракторчета,е ако имаш бюджет за това,но на фреза не залагай толкова...
kuger - майстор
Илчо Илиев написа:
Мото фреза за влекач и за оран не става...
За такова ремарке ти трябва поне мото блок, аз си пригодих една количка с колела от балканче..
Фрезата е за фрезоване на малки площи и за да не бягаш след нея до мястото, може да и се закачи леко ремаркенце,не,че не може да и закачиш и това,което имаш,но колко време ще издържи,а и фрезата е лека и особено на наклон ,трудно тръгва..
Не знам за другите колеги, но онзи ден гледах съсипани полуоски, отворите станали колкото е стената на шестограма...
Има страхотни мотоблоци и малки тракторчета,е ако имаш бюджет за това,но на фреза не залагай толкова...
Става, става.
Няма да споря, 8 години я ползвам вече по този начин.
iivanov - майстор
Според една руска класификация сичкото бръмчилка се води мотоблок, като според теглото се дели на класове.До 75-лек, до 150-среден инад 150-тежък.Естествено, колкото е по тежка машината, толкова е по-пригодна да "дърпа".Независимо дали е ремарке, прикачен инвентар или захват за фрезоване.
kuger - майстор
Ами, според "моята" класификация, всичко що е с ремъци и верижен редуктор си е фреза. Ако има скоростна кутия, ВОМ, съединител м/у мотора и кутията, минава в клас мотоблок.
ESPACE - майстор
kuger написа:
Илчо Илиев написа:
Мото фреза за влекач и за оран не става...
Става, става.
Няма да споря, 8 години я ползвам вече по този начин.
Някъде може и да става за оран, ама на тежка глинеста почва ще стане, ама друг път.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 13

Тема "Дайте съвет за мотофреза до 1000 лв ?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: