• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kuger - майстор
ESPACE написа:
kuger написа:
Илчо Илиев написа:
Мото фреза за влекач и за оран не става...
Става, става.
Няма да споря, 8 години я ползвам вече по този начин.
Някъде може и да става за оран, ама на тежка глинеста почва ще стане, ама друг път.
Аз съдя от своята камбанария. Не съм орал, няма и да го правя.
Но, за фрезоване и за дърпане на ремарке ще се дърля до откат, защото става! Нищо, че фрезата ми е от "лек тип".
ESPACE - майстор
То за фрезоване и дърпане всички стават. :)
Илчо Илиев - майстор
kuger, в никакъв случай не искам да влизам в такива спорове,а и цитирай всичко,което написах...,че може,но на каква цена...т.е., колко време ще изкара на този товар и колко ще струва ремонта...
Иначе, братята руси са направили чудеса от фреза-четири колесно тракторче, което има доста по-голям потенциал от само фреза...
А това,че щом е с ремъци е фреза,не е точно, има фрези със съединител и червячна предавка и са само фреза и дори с по-малки възможности от ''нашите''..
Така,че за това, което пита колегата , смятам,че сме му дали достатъчно инфо за размисъл,но аз бих си взел фреза за фрезоване,а ако имам повечко пари, тракторче за останалите неща..
Имам руски мотоблок,но с него няма как да си фрезовам градините, дори да имах фреза към него, той повече ще огази , от колкото да фрезова, докато на него закачам ремарке доста по-голямо от тези за кола и съм му товарил повече от тон...

п.п. Да сме живи и здрави да си ползваме техниката безаварийно :supz: :partyman:
Stefan_62 - майстор
Илчо Илиев написа:
Мото фреза за влекач и за оран не става...
Не знам защо спорите, ами щом производителят е предвидил за фрезите инвентар и ремарке/което никак не е леко/, значи става. Друг е въпроса, че най удачно е да се използват фрези с две скорости, а и бавната е предвидена точно за такива цели. Също така не може да се сравни оранта или тегленето на мотофрезата с мотоблока или тракторче, но става. Въпроса е, че винаги опира до някой дороботки и ефекта особенно при оранта и то на по-тежки почви е почти нулев, но колкото за спорта :lol: стават. :drinkers:
iivanov - майстор
kuger написа:
Ами, според "моята" класификация, всичко що е с ремъци и верижен редуктор си е фреза. Ако има скоростна кутия, ВОМ, съединител м/у мотора и кутията, минава в клас мотоблок.
Пуу, де да го знаеха ситните японци, нямаше да правят разните янмари, исекита и куботи. :-D

Прикачен файл

1304067728_1.jpeg
Stefan_62 - майстор
Абе Иво, говорим за възможностите на фрезите, то с трактори всеки който им разбира може :lol:
kuger - майстор
Май спорим за глупости. Като писах ремъци и верижни редуктори, имах предвид тези пърдялки с тенекиените кутии с парче верига вътре. Като това: http://olx.bg/motokultivator-i47475905
http://olx.bg/traktor-malogabariten-mt12k-i38530245
Това също е мотоблок, имах такъв. Но е надграден с рама, с колесни редуктори, хидравлика и т.н.
Захранването от мотора към трансмисията също е с ремъци /3 бр./. Вдигаш капака, седалката и от долу си е мотоблок, кутия със скорости, диференциал ...
Това е мотоблок:
http://olx.bg/moto-blok-belarus-9-ks-i47469975
Спокойно може да се надгради до мини трактор.
Това имах предвид, капиш?
Айде сега :partyman: , и музиката да свири!
koveslav - майстор
Пичове,аз се опитах вече веднъж да ви кажа от опит,че мотофрезата и мотокултиватора не бива да се бъркат,но скочихте да ме убеждавате в предимствата на "ГОЛЯМОТО".Само че голямото ми ръждясва в гаража,а ето какво може малкото,с "МАЛКИТЕ" възможности!На всички добре конструирани ръчноводими(подчертавам ръчно) машини се поставят тежести и те могат да стават големи,но "ГОЛЕМИТЕ" не стават малки.Затова мислете какво ви е необходимо,особено ако гледате разнообразни култури в малки количества.Снимките са от тази вечер,между 17 и 19 часа.Аз мотика не хващам,откакто имам мотофреза!!!Мотокултиватора при мен си бездейства!А като забележка-всички модели мотофрези с ремъчна предавка на пазара,включително китайските със скоростна кутия с две предни и една задна са с верижна крайна предавка.Но не е това слабото място на такива машини.

Прикачен файл

Photo0212.jpg ,а също и това.

Прикачен файл

Photo0200.jpg ...и това...

Прикачен файл

Photo0209.jpg ...тази вечер свършихме това....

Прикачен файл

Photo0205.jpg Забележете дълбочината на фрезоване,а и обърнете внимание,че в лехата няма стъпки-добре балансираната професионална машина се води с една ръка.Тя не скача като кон,а върви сама!Центъра на тежестта е ниско,цялата маса е съсредоточена върху ротора,а върху кормилото не пада почти никаква тежест.

Прикачен файл

Photo0215.jpg Транспортира се лесно и удобно.
iivanov - майстор
Не виждам, с какво тази фрезичка превъзхожда една 120-130 кг машина, със съответните екстри, за облекчаване на воденето.С подходящия прикачен инвентар човекочасовете могат да бъдат сведени до минимум, далеч под тези с малката машинка.
Говоря за една "златна среда", където резултатите се доближават до големите, но са запазени качествата на малките.
пп Тук някъде имах снимка на наистина малка фреза...задвижвана от моторна коса. :-D
kuger - майстор
iivanov написа:
Не виждам, с какво тази фрезичка превъзхожда една 120-130 кг машина, със съответните екстри, за облекчаване на воденето.С подходящия прикачен инвентар човекочасовете могат да бъдат сведени до минимум, далеч под тези с малката машинка.
Говоря за една "златна среда", където резултатите се доближават до големите, но са запазени качествата на малките.
пп Тук някъде имах снимка на наистина малка фреза...задвижвана от моторна коса. :-D
Те я: viewtopic.php?f=29&t=38351&start=0#p424557
koveslav написа:
Пичове,аз се опитах вече веднъж да ви кажа от опит,че мотофрезата и мотокултиватора не бива да се бъркат,но скочихте да ме убеждавате в предимствата на "ГОЛЯМОТО".Само че голямото ми ръждясва в гаража,а ето какво може малкото,с "МАЛКИТЕ" възможности!На всички добре конструирани ръчноводими(подчертавам ръчно) машини се поставят тежести и те могат да стават големи,но "ГОЛЕМИТЕ" не стават малки.Затова мислете какво ви е необходимо,особено ако гледате разнообразни култури в малки количества.Снимките са от тази вечер,между 17 и 19 часа.Аз мотика не хващам,откакто имам мотофреза!!!Мотокултиватора при мен си бездейства!А като забележка-всички модели мотофрези с ремъчна предавка на пазара,включително китайските със скоростна кутия с две предни и една задна са с верижна крайна предавка.Но не е това слабото място на такива машини.
Аз лично не съм убеждавал никого. Имах голямо, продадох го, че нямаше къде да се ползва. Фрезата ме устройва от всякъде.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Дайте съвет за мотофреза до 1000 лв ?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: