Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
alsted написа:
Унесе се :-D
Кой бре? :-D
:partyman:
alsted - майстор
Който и да е ... Да си седи мрежата отгоре целогодишно и да си садиш домати отдолу ... :-D
alsted - майстор
Ти не слага ли колци и на пипера :-D
Колеги, бихте ли дали съвет коя от тези мрежи за градушка да избера? Става въпрос за голяма площ и тази разлика от няколко стотинки си става немалка сума. Разбира се, препоръчват ми Мултипла като по-качествен вариант, но другата предполагам ще върши същата работа. Някой има ли опит?
kr1100 - майстор
чет мар 28, 2024 5:18 pmfastvik написа:
Колеги, бихте ли дали съвет коя от... мрежи за градушка да избера? Става въпрос за голяма площ и тази разлика от няколко стотинки си става немалка сума. Разбира се, препоръчват ми Мултипла като по-качествен вариант, но другата предполагам ще върши същата работа. Някой има ли опит?
Колко голяма , дължина , широчина, колко високо ще е. Помислил ли си как ще окачваш мрежата. На голяма дължина или широчина провисва.
Не подеценявай окачването да мрежата - при бурен вятър проблем с голяма ветрова площ, при градушка леда тежи върху мрежата - да не сгънат коловете
На 10м дължина и 4м широчина в средата имаш провисване около 30 може и 40 см колкото и да опъваш с обтегачите проволката за мрежата.
Последна промяна от kr1100 на пет мар 29, 2024 8:15 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
чет мар 28, 2024 5:18 pmfastvik написа:
Става въпрос за голяма площ и тази разлика от няколко стотинки си става немалка сума. Разбира се, препоръчват ми Мултипла като по-качествен вариант, но другата предполагам ще върши същата работа. Някой има ли опит?
ЕФтиното винаги излиза по-скъпо.
Не знам за колко "голяма" площ става въпрос ама ако наистина беше голяма - нямаше да питаш тук.
Толкоз.
:partyman:
ivanovbg - майстор
Моята не помня каква марка е, но вече 8г. я ползвам без проблем. Когато я избирах водещо беше не марката, а колко години трайност и дават. Когато я взимах по спецификация беше 15г.
чет мар 28, 2024 8:53 pmkr1100 написа:
чет мар 28, 2024 5:18 pmfastvik написа:
Колеги, бихте ли дали съвет коя от... мрежи за градушка да избера? Става въпрос за голяма площ и тази разлика от няколко стотинки си става немалка сума. Разбира се, препоръчват ми Мултипла като по-качествен вариант, но другата предполагам ще върши същата работа. Някой има ли опит?
Колко голяма , дължина , широчина, колко високо ще е. Помислил ли си как ще окачваш мртежата. На голяма дължина или широчина провисва.
Не подеценявай окач1ването да мрежата - при бурен вятър проблем с голяма ветрова площ, при градушка леда тежи върху мрежата - да не сгънат коловете
На 10м дължина и 4м широчина в средата имаш провисване около 30 може и 40 см колкото и да опъваш с обтегачите проволката за мрежата.
За около 10 дка. Мислил съм за конструкция и всичко останало, за провисването съм наясно, нормално е. Въпросът е най-вече за самите мрежи, дали от тук или от чужбина да бъде. От чужбина ще е по-евтино, но не е сигурно дали ще уцеля качество

Тема "мрежа против градушка - каква?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: