Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kalin72 - майстор
Здравейте,
Миналата година две градушки съсипаха малкото ни стопанство ( 150 м2 домати, краставици, чушки, тиквички), та се замислих за противоградна мрежа, като тази, примерно:

Изображение

с цена 1 лв на м2, но дали може да се намери нещо по-евтино, или пък тази да си заслужава левчето :)
Благодаря!
dokobg - специалист
Да не се приема като реклама, минала година купих тази за село за лозето и татко каза, че е много доволен. Заслужавала си парите. На есен я нагънахме и тази година пак.
hidrazin - майстор
Тази година ще и е май 5-та или 6-та. Няма признаци за "изгаряне" и е здрава. Има и по-евтина - едногодишна. На есен като чистиш двора я изгаряш. Мисля беше 18-20 стотинки квадрата.
:partyman:
kalin72 - майстор
Благодаря, тази многогодишната ще да е :) Точно от същия магазин мисля да я купя :)
kalin72 - майстор
Има, ама с минимално количесто 400 м2 :)
kalin72 - майстор
Пак питане относно мрежата, купих си като показаната по-горе, дойде със щипки, това хубаво, само че въпроса ми е дали я слагате и после забравяте да я махнете до края на сезона, или е навита на руло, и като се зададе прогноза за градушка, я разпъвате?
lov - майстор
На лозята където съм виждал не я прибират. Закрепена е сериозно на най-горната тел и като свърши сезона я навиват на руло и там си стои до следващото ползване.
hidrazin - майстор
Моята я слагам когато си насея каквото ще сея и я прибирам есента когато чистя двора. Просто ми пречи. Все пак отдолу на есен си горя сухи листа, клони, пречи ми на орането и вероятно би събрала листа и боклуци. Не знам дали ще устиска зимата ако се обледи и отгоре навали сняг. Вероятно не.
:partyman:
alsted - майстор
Унесе се :-D Нали все някога трябва да се прекопае мястото. Коловете няма ли да пречат :wink:
Едно уточнение: коловете ти трябва да са достатъчно високи за можеш да минаваш отдолу. Да береш домати с патешко ходене между редовете ... :?

Тема "мрежа против градушка - каква?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: