Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
stormbringer - помощник
Здравейте,

Имам проблем с високи подпочвени води в селски двор (обикновено зимата и рано напролет). В двора има кладенец, който е пълен с вода почти до нивото на почвата. По гравитачен път кладенецът може да се отводни най-много до 1 м. под почвата. Целта ми е да го отводнявам поне до 3-4 м под почвата. Отделно водата от кладенеца ще се използва за напояване през лятото. Затова обмислям да купя водна помпа, но не съм запознат в детайли и не мога да преценя какъв модел ще е най-удачен. Надявам се да получа съвети, които да ме ориентират, за което предварително благодаря.

Изискванията към помпата са:

- да поддържа зададеното максимално високо ниво на водата (4 м под нивото на почвата);

- да може да се използва за напояване, включително и капково;

- да е сравнително икономична (може да се ползва трифазен ток).
Аз ползвам на раидер много съм доволен от 7м дълбочина ми извлича водата от кладенеца и един железен варел мисля че бяха по 200л го пълни за 3мин икономична е няма и киловат на час да харчи
hidrazin - майстор
Pishman_maistor написа:
Аз ползвам на раидер много съм доволен ...
И днес малоумниците нямат спиране. :lol:
:partyman:
hidrazin написа:
Pishman_maistor написа:
Аз ползвам на раидер много съм доволен ...
И днес малоумниците нямат спиране. :lol:
:partyman:
Да нямаш спиране направо така като гледам ама то прост човек и силен вятър спира ли се
hidrazin - майстор
Pishman_maistor написа:
Да нямаш спиране направо така като гледам ама то прост човек и силен вятър спира ли се
Не мислиш ли че е отговора ти с тоя райдер и особено това за харченето е доста ... нелепо? Много се смях. :lol: Заприлича ми на онези, малоумните реклами на космодиск - "След като си го сложих отзад, започнах и да се навеждам". Сорри, ама не се стърпях. :-D
И какво като като пълни бидон за 3 минути? Това нищо не означава. И как реши че точно райдер е за него? И кой райдер? Ако не си забелязал по темата няма отговор повече от седмица и има защо. Питащия не е казал какъв дебит ще има за отводняване, явно обмисля със същата помпа и да полива ама как? Капково, с маркуч... И ей такива "дребни" подробности.
:partyman:
Аз не казвам че е за него просто споделям с каква сме у нас и ни върши работа около половин декар двор поливаме с нея през ден лятото .
тук всички ако сте с маркови машини и инструменти то аз не съм всичко ми е на райдер скилл или ртр и всичко си ми работи :2thumbs:

Хубав ден и Поздрави
iivanov - майстор
А,, той Хидразиня майстор го раздава и на око хваща луфтове до 2/100 от милиметъра.И ги уплътнява с кълчища. :-D
Иначе си е прав за подробностите.
hidrazin - майстор
Aaaa... Той конопа е голяма работа. Всичко уплътнява. :-D
:partyman:
Krass - майстор
:weedman: За този коноп ли става дума :lol:
hidrazin - майстор
Не. За този става дума.

Изображение

Ти тая година да не си боднал от другия между малините? :lol:
:partyman:

Тема "Каква водна помпа за отводняване на кладенец и напояване?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: