Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Krass - майстор
Никакви препарати. Минаваш с косачката всяка седмица и нещата си идват на мястото. И при мен имаше репей и паламида, а сега е като английска ливада.
КИМИ - специалист
+1 за широколистните плевели честото косене е... :lцl:
Lisko - майстор
Как беше - нивата не ще молитва а мотика.
Аз кося редовно, но има една камара съперници на тревата с които се боря ръчно - глухарчета, детелини, едно което пуска ластуни подобно на детелината, само че са червеникави, едно друго, стъблото му е тънко 1мм, жилаво със сравнително големи листа и не на последно място - мъх - но с него не се боря никак - той взема връх като е по-хладно, като стане по-топло отстъпва на тревата.
Svetoslavoff1 - майстор
Lisko написа:
Как беше - нивата не ще молитва а мотика.
Аз кося редовно, но има една камара съперници на тревата с които се боря ръчно - глухарчета, детелини, едно което пуска ластуни подобно на детелината, само че са червеникави, едно друго, стъблото му е тънко 1мм, жилаво със сравнително големи листа и не на последно място - мъх - но с него не се боря никак - той взема връх като е по-хладно, като стане по-топло отстъпва на тревата.
Аз я карам по-лежерно - само редовно косене. Пък и за мен само един вид трева си е жива скука. Но както е казано - на вкус и на цвет...
Stefan_62 - майстор
Lisko написа:
Как беше - нивата не ще молитва а мотика.
Или по-точният цитят е: "Лозето не ще молитва иска мотика" :drinkers:
gechevp - специалист
О колеги, детелините ли са ви проблема?
Аз имам МАГАРЕШКИ БОДИЛИ колкото мен високи :lol:

Ей сега се връщам от мястото с тримера, ама пусто декар и двеста метра е и ми е доста сложно :axe:

Ще помогне ли колега, този препарат Метон, който си предложил в моя случай?

Тема "Съвети за хубава сянка! :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: